descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

Звернення до Українського народу

 

ЗВЕРНЕННЯ

Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій до українського народу

 

Шановні співвітчизники, дорогі браття і сестри!

Протягом багатьох століть український народ боровся за свою незалежність і державність. Покоління наших предків жертвували своїм життям заради того, щоб ми, їхні нащадки, та всі подальші покоління мали можливість жити у вільній, справедливій і заможній країні, де гідно вшановуватимуться права усіх і кожного. Всі ми знаємо, що проголошення Незалежності нашої держави в 1991 р. відбулося без збройного конфлікту, без пролиття крові і без насилля. Для нас це є ознакою того, що Незалежність не тільки була виборена українським народом, але й дарована нам Богом.

В наші руки доручено молоду Українську державу. Одними з перших слів її Конституції є слова нагадування про відповідальність за Україну перед Богом, минулими і прийдешніми поколіннями. Ці слова Конституції мають нагадувати нам про дві речі. По-перше, що на кожного з нас лягає особиста відповідальність за те, чи гідно ми поцінуємо жертовність наших предків і дар Незалежності. А по-друге, дає нам нагоду усвідомити величину нашої відповідальності, бо не тільки перед людьми, але перед самим Богом ми мусимо скласти відповідь.

Бог заповідає всім нам любити своїх ближніх, свій народ, свою землю. Тому кожен на своїй посаді, на місці своєї праці чи служіння повинен виконувати доручені йому обов’язки з любов’ю до нашої Батьківщини та її народу. Україна ніколи не стане такою, якою ми її хочемо бачити, якщо кожен в міру своїх можливостей не зробить все для того, щоб вона стала кращою. Не варто очікувати того, що хтось зробить нашу працю за нас. Тільки ми – громадяни України різних національностей і віросповідань, різних політичних поглядів, але об’єднані любов’ю до нашої спільної Вітчизни, зможемо, з Божим благословенням, подолати всі труднощі на шляху розбудови нашого спільного дому.

На багатьох історичних прикладах ми можемо переконатися, що розбрат і ворожнеча, непорозуміння і недовіра були головними причинами занепаду української державності і духовності. Міжусобні війни часів княжої Русі, протистояння між козацькими ватажками, непорозуміння та непримиренність між борцями за незалежність в ХХ ст. – все це має буди для нас повчальними прикладами. Тому закликаємо наших співгромадян до порозуміння, співпраці і єднання – заради України, заради її майбутнього.

Закликаємо всіх до молитви про Україну, за її народ, мир, злагоду та порозуміння в суспільстві. Звертаємо увагу і на те, що використання високого авторитету віри, Церков та релігійних організацій у політичних суперечках є неприпустимим, порушує Конституцію і закони нашої держави. Сподіваємося, що спільними зусиллями ми зможемо подолати всі труднощі.

Закликаємо на всіх благословення Боже.