descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

Настав час передати костел св. Миколая католицькій громаді – заява ВРЦіРО

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій заявила, що костел св. Миколая в Києві має бути переданий в постійне безоплатне користування католицькій громаді.

Про це йдеться у спеціальній заяві ВРЦіРО, оприлюдненій 9 вересня релігійними діячами на подвір’ї костелу.

У заяві Рада Церков нагадує, що повернення костелу віруючим передбачено Указом Президента України № 329 від 18.08.2020 року та розпорядженням Кабінету Міністрів України № 1203-р від 16.09.2020 року.

“Розуміємо, що рішення щодо передачі церковної споруди та організація нового мистецького простору потребує відваги та сильної волі до змін, одначе, це здійснити настав час,” – наголошує ВРЦіРО. 

Подаємо повний текст Заяви:

ЗАЯВА

Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій

щодо ситуації з костелом св. Миколая Римсько-Католицької Церкви в Києві

Зі стурбованістю спостерігаємо за подіями, які відбуваються навколо питання повернення костелу св. Миколая Римсько-Католицькій парафії у Києві. Загальновідомо, що згідно Указу Президента України № 329 від 18.08.2020 р. та розпорядження Кабінету Міністрів України № 1203-р від 16.09.2020 р. храм св. Миколая мав бути переданий в постійне безоплатне користування католицькій громаді. 

Ми співчуваємо Національному Будинку органної та камерної музики, з приводу втрати цінного інструменту та концертного майданчику. Ми також поділяємо смуток римсько-католицької парафії, яка втратила можливість провадити тепер богослужіння у своєму храмі. 

Оскільки ще попередні Президенти України, очільники Уряду та Міністри Культури обіцяли вирішити це питання шляхом побудови нового відповідного приміщення для творчих колективів, то вважаємо, що виникла ситуація, крім трагічної складової, має також шанс виправлення негараздів минулого, встановлення справедливості щодо релігійної спільноти, а також можливість повноцінного подальшого розвитку для діячів культури у нових, сучасних і відповідних для цього умовах. 

Розуміємо, що рішення щодо передачі церковної споруди та організація нового мистецького простору потребує відваги та сильної волі до змін, одначе, це здійснити настав час. Сподіваємося, що дійде до спільного порозуміння та співпраці працівників культури з релігійною спільнотою, оскільки, це єдиний правильний шлях, побудований на справедливості, взаємоповазі та творчому оптимізмі.

9 вересня 2021 р., Київ