descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

Всеукраїнська Рада Церков закликає проголосувати 31 березня та поважати вибір інших

Рада Церков, ВРЦіРО, вибори президента України, вибори, голосування, 31

Мирне порозуміння, повага до тих, хто має іншу думку, відкидання агресивної конкуренції задля спільного добра – ось єдиний плідний шлях, в якому мають відбуватися правдиві вибори.

Про це заявила Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій в своєму спеціальному Зверненні з нагоди виборів Президента України 2019 року.

“Вибори не повинні привести до спалахів ненависті і громадських заворушень. В людському гніві, особливо сполученому з насильством і порушенням закону, нема правди Божої. Насильство, яке веде до громадянської ворожнечі, має бути засудженим сумлінням кожної людини”, – наголошують релігійні діячі України.

Рада Церков закликає всіх громадян України, що мають право брати участь у виборах, прийти до виборчих дільниць 31 березня та свідомо виконати свій громадянський обов'язок.

“Варто стишити почуття й емоції до того, як вибір зроблений. Необхідно усвідомлено поставитися до того, кого і навіщо ми вибираємо, якими спонуканнями при цьому керуємося. Відповісти, чи цей вибір є особистим, продуманим у молитві наодинці з Господом, – або ж є лише наслідком навіювань і маніпуляцій через інформаційні технології, чи ще гірше – плодом підкупу”, – зауважує ВРЦіРО у своєму зверненні.

Перед тим як віддати голос за того чи іншого кандидата, релігійні діячі радять добре зважити, як його передвиборчу програму, реальні досягнення, так і повноваження Президента України, як глави держави, верховного головнокомандувача та гаранта Конституції. А також за жодних умов не продавати свій голос, оскільки від результатів голосування залежить доля країни на найближчі роки.

“Кому довіримо ці важливі, складні та відповідальні обов‘язки – залежить від нас, і від нашої відповідальності, від здатності відрізнити телевізійні проекти – від реального життя, правдиві та здійсненні обіцянки кандидатів – від обману, бажане – від справді можливого”, – наголошує Рада Церков.

Керівники церков і релігійних організацій України побажали всім громадянам зробити усвідомлений добрий вибір – у мирі, спокої та з молитвою. Вибір повинен бути не «проти», але вибором «за» – за цінності та особу, хто втілюватиме їх у життя.

“Вибір мусить бути здійсненим. І для того він спершу мусить бути огорнутим молитвою, мусить бути довірений Тому, на Кого ми всі уповаємо в вірі нашій. Господь Вседержитель доповнить те, що ми нездатні зробити, і не покине нас, якщо ми Його не відкинемо”, – заявила Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій.

Як відомо, чергові вибори Президента України відбудуться вже цієї неділі, 31 березня. Виборчі дільниці будуть працювати з 8:00 ранку до 20:00 вечора.

Варто додати, що цього ж дня, в ніч на 31 березня, в Україні відбудеться перехід на літній час – необхідно перевести годинники на одну годину вперед.