descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

Питаннями дітей і сімей має займатися окреме міністерство – заявила ВРЦіРО

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій вітає заклик парламенту щодо створення урядової структури в сфері захисту прав дітей. 

Однак, на переконання ВРЦіРО, вимога Верховної Ради України щодо створення “центрального органу виконавчої влади із спеціальним статусом, який… забезпечує формування та реалізацію державної політики з питань захисту прав дітей”, буде найкраще реалізована у вигляді Міністерства у справах сім’ї, дітей і молоді України.

На цьому наголошується у зверненні ВРЦіРО до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, прийнятому на засіданні Ради Церков 15 грудня 2021 року.

“Благополучне дитинство неможливе поза сімейним оточенням. Тим більше, формування державної політики в сфері дітей, молоді та сім’ї має здійснювати міністерство, а не державна служба, яка, як це  визначено законом, – не може мати таких повноважень.”

На переконання ВРЦіРО, це має бути центральний орган виконавчої влади, який має відійти від практики ігнорування потреб дітей та сімей  і виконання каральних функцій (відібрання дітей, позбавлення батьківських прав тощо), а стати державним органом, який буде вчасно виявляти неблагополуччя та допомагати сім’ям у подоланні складних життєвих обставин.

Міністерство у справах сім’ї, дітей і молоді могло б у першу чергу зосередитися на вирішенні таких завдань:

  1. розробити засади державної сімейної політики за участі релігійної спільноти та інших представників громадськості; 
  2. розробити та подати на затвердження Кабміну державну програму підтримки сімей, відповідального батьківства і материнства з необхідним бюджетним фінансуванням; 
  3. розробити і сприяти прийняттю парламентом законодавчих актів, спрямованих на заборону в Україні комерційного сурогатного материнства, яке по суті є різновидом торгівлі людьми.

Крім цього, Рада Церков звернула увагу на проблему незаконного утримання представниками окупаційної влади Донецька та Луганська заручників, які позбавлені не лише душпастирської опіки, але й мінімальних людських умов проживання в місцях позбавлення волі. З проханням сприяти звільненню заручників з російського полону, організації гуманітарної місії в місця незаконного утримання заручників, до ВРЦіРО звернулися голова Наглядової Ради «Українського центру аналітики і безпеки» генерал армії України Василь Грицак, голова Всеукраїнської спілки матерів і родичів учасників АТО «Берегиня» Алла Макух та волонтер Анастасія Голішевська.