descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

Звернення ВРЦіРО до Прем'єр-міністра на захист сімейних цінностей в Україні

ВСЕУКРАЇНСЬКА РАДА ЦЕРКОВ

І РЕЛІГІЙНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

10.12.2018 р. № 122

Прем’єр-міністру України

ГРОЙСМАНУ В. Б.

Про недоцільність і ризики ратифікації

Стамбульської Конвенції (проект № 0119) в

умовах катастрофічної демографічної ситуації

Шановний Володимире Борисовичу!

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій висловлює Вам свою повагу та, відчуваючи свою духовну відповідальність за долю Українського народу, його майбутнє і розвиток на міцних засадах суспільної моралі, застерігає Вас як главу Уряду від фатальних помилок, які полягають у наступному.

1. Народ України не підтримує ратифікацію Стамбульської Конвенції через нав’язування гендерної ідеології, яка не здатна захистити жінок від насильства, проте суттєво шкодить моральним засадам і сімейним цінностям українського суспільства.

Ми, як глави українських конфесій, так і більшість українських громадян – батьки і матері – глибоко стурбовані прагненням Уряду сприяти ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (проект Закону № 0119), відомої як Стамбульська Конвенція. Такий крок, на наше глибоке переконання, не можна робити через наявні маніпуляції поняттям “гендер” та його нове визначення в Стамбульській Конвенції, яке суперечить законодавству України. Поняття “ґендер” підміняє собою звичне поняття біологічної статі, яка визначається згідно первинних статевих ознак, новою ґендерною ідеологією, яка дає волю людині самій обирати собі “ґендер” та відповідну соціальну роль.

На наше переконання, такий викривлений підхід може зробити Стамбульську Конвенцію політичним і правовим інструментом для популяризації в українських школах і університетах нових “ґендерів”, що виходять за межі біологічної статі, та одностатевих стосунків – однак це було б згубним шляхом для України. Це занепокоєння пов’язано з тим, що Конвенція прямо передбачає обов’язки держав-підписантів навчати учнів “нестереотипним ґендерним ролям” (стаття 14 Конвенції).

Відтак, закликаємо Вас і весь Уряд в інтересах народу України та його майбутнього не пов’язувати європейські перспективи нашої держави з проблемною гендерною ідеологією, а натомість всіляко сприяти формуванню та реалізації державної сімейної політики, наслідуючи досвід тих країн Європейського Союзу, де інтересами сімей і дітей опікуються окремі міністерства.

2. Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій виступає рішуче проти того, щоб посадові особи України використовували силові структури для насадження будь-яких ідеологій (зокрема, гендерної), цензури та обмеження свободи совісті, думки, вираження поглядів.

Як приклад, агресивні дії Урядового уповноваженого з питань гендерної політики Катерини Левченко, яка 8 грудня цього року заявила в ефірі «Громадського радіо» про намір задіяти Службу безпеки України у зв’язку з поширенням звернень до обласних та міських рад з закликами захистити інституцію сім’ї в Україні, свідчать про неприпустиму поведінку державного службовця високого рангу. В умовах демократичного устрою та плюралізму заклики до цензури та обмеження конституційних прав громадян на свободу вираження погляду виглядають такими, що не сумісні з посадою державного службовця.

Варто нагадати, що стаття 15 Конституції України встановлює: “Суспільне життя в Україні ґрунтується на засадах… ідеологічної багатоманітності. Жодна ідеологія не може визнаватися державою як обов'язкова. Цензура заборонена”. Водночас стаття 34 Конституції України проголошує: “Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань”.

Відтак, ми закликаємо Вас як главу Уряду відреагувати на цю заяву Урядового уповноваженого з питань гендерної політики Катерини Левченко та захистити громадян України, які відстоюють сімейні цінності та опікуються майбутнім своїх дітей, від агресивних нападків урядовців і погроз кримінальних переслідувань лише за виявлену громадянську позицію. Такого роду тоталітарні практики представників Уряду є неприпустимими в українському демократичному суспільстві.

3. Необхідно створити центральний орган виконавчої влади у справах підтримки сім’ї, дітей, материнства і батьківства

З огляду на катастрофічну демографічну ситуацію в Україні, великий відсоток розлучень і дітей, що виховуються через це у неповних сім’ях, необхідно спрямувати значні зусилля держави та громадянського суспільства на підтримку сімей, материнства та батьківства, на впровадження в навчальний процес програм з підготовки до подружнього життя, створення належних соціальних і інших умов для мінімізації практики абортів, на повну заміну всіх інтернатів для сиріт дитячими будинками сімейного типу.

Всі ці завдання в сфері сімейної політики потребують створення в Україні центрального органу виконавчої влади у справах підтримки сім’ї, дітей, материнства і батьківства. Значне погіршення демографічних показників за період останніх 8 років підтверджує, що державна сімейна політики потребує належної інституалізації, розробки і впровадження державної програми з відповідним бюджетним фінансуванням.

Враховуючи зазначене, просимо Вас, шановний Володимире Борисовичу:

Замість ратифікації Стамбульської Конвенції розвивати національне законодавство з протидії домашньому насильству та насильству проти жінок, як це роблять інші країни Європи, які також відмовилися від ратифікації Конвенції (Великобританія, Ірландія, Ліхтенштейн, Латвія, Литва, Словаччина, Чехія, Угорщина, Болгарія, Молдова, Вірменія); Провести внутрішнє розслідування щодо відповідності займаній посаді та притягнути до дисциплінарної відповідальності Урядового уповноваженого з питань гендерної політики Катерину Левченко у зв’язку з її заявою від 08.12.2018 року про намір організувати кримінальне переслідування з боку СБУ проти ініціаторів звернень до місцевих рад на захист сімейних цінностей; Створити центральний орган виконавчої влади у справах підтримки сім’ї, дітей, материнства і батьківства.

Прикликаємо Боже благословення на Ваші добрі справи!

За дорученням Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій

З повагою,

Яків Дов Блайх

Головуючий у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій,

Президент Об’єднання іудейських релігійних організацій України,

Головний рабин м. Києва та України