descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

Всеукраїнська Рада Церков заявила про необхідність вдосконалення державно-конфесійних відносин

18 грудня 2008 року були спрямовані звернення Всеукраїнської Ради Церков

До керівництва держави були спрямовані звернення з проханням поліпшити умови суспільно-важливої діяльності релігійних організацій

КИЇВ — 18 грудня 2008 року були спрямовані звернення Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій до Президента України В.Ющенка, Прем'єр-міністра України Ю.Тимошенко та Голови Верховної Ради України В.Литвина, в яких відмічається нагальна потреба у вирішенні низки проблемних питань, пов’язаних зі створенням належних умов для Церков і релігійних організацій у здійсненні ними духовної, морально-виховної та іншої суспільно-важливої діяльності.

У зверненнях наголошується на тому, що «реальна ситуація свідчить проте, що на сьогодні в Україні спостерігається брак розуміння з бокупредставників влади загроз, які несуть в собі бездуховність,аморальність, пропаганда розпусти та “вільного кохання”, масштабнареклама тютюнових виробів, алкогольних та слабоалкогольних напоїв,подружня безвідповідальність, відсутність підґрунтя релігійнихцінностей у вихованні дітей та молоді тощо». Разом з цим духовні лідеризаявляють, що «зазначені загрози можуть бути подолані лише шляхомналагодження стратегічного партнерства між Державою та конфесіями нарізних рівнях взаємодії, що передбачає спільну відповідальність заморальність нації, здоровий розвиток українського суспільства».

Керівники конфесій порушили у зверненнях найбільш актуальні питаннядержавно-церковних відносин, які потребують свого вирішенняпершочергового. Серед них у контексті підготовки Держбюджету на 2009рік піднімаються питання встановлення для релігійних організацій цінина природний газ на рівні як для населення, звільнення релігійнихорганізацій від аукціонних (конкурсних) процедур при набутті права наоренду земельних ділянок під будівництво культових споруд та об’єктівсоціального характеру, а також – при оренді нерухомого майна державноїта комунальної власності.

Окрім цього, Всеукраїнська Рада Церкові релігійних організацій у своїх зверненнях порушує й інші давно відоміпроблеми, які до цього часу не знайшли практичного вирішення. Зокрема,акцентується увага на необхідності відновлення права релігійнихорганізацій на постійне землекористування, що вже зараз пропонуєвирішити ухвалений парламентом у першому читанні законопроект № 0973.Також першоієрархи конфесій знову пригадують керівникам держави пропроблему «подвійної» реєстрації релігійних організацій та звертаютьувагу на потребу визначення релігійних організацій суб’єктами праващодо заснування світських закладів освіти різних форм та рівнівакредитації.

Окремо у зверненнях було зауважено про необхідністьзапровадження законодавчої заборони на приватизацію, продаж чивідчуження іншим способом стороннім приватним особам та комерційниморганізаціям колишніх культових та інших церковних будівель, якіпідлягають поверненню релігійним організаціям у відповідності дозобов’язань України перед Радою Європи. При цьому глави українськихконфесій посилаються на пункт V рекомендації ПАРЄ № 1556 (2002) від24.04.2002 року, в якому міститься заклик до урядів держав – членівРади Європи «вживати належні заходи з метою недопущення приватизаціїнаціоналізованої церковної власності».

Нагадаємо, що зазначенізвернення були ухвалені Всеукраїнською Радою Церков і релігійнихорганізацій на своєму черговому засіданні , яке відбулось 16 грудня 2008року у Києві в інформаційному агентстві «Укрінформ».