descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

Уряд врахував пропозиції Ради щодо звільнення від конкурсів з оренди державного і комунального майна

Заходи, Уряд врахував пропозиції Ради щодо звільнення від конкурсів з ор

Урядовий бюджетний законопроект передбачає звільнення релігійних організацій від конкурсів з оренди державного та комунального майна

КИЇВ – Кабінет Міністрів України подав до парламенту законопроект «Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України"» (реєстр. № 2481 від 07.07.2008 р.), яким передбачається звільнення релігійних організацій від необхідності участі у конкурсах з оренди державного та комунального майна, яке використовується ними для забезпечення проведення богослужінь, релігійних обрядів та церемоній.

Як повідомляє Інститут релігійної свободи,зазначеним законопроектом пропонується внести зміни до статті 76чинного Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та провнесення змін до деяких законодавчих актів України», які зокремапередбачають: "Установити, що у 2008 році передача в оренду державногота комунального майна здійснюється виключно на конкурсних засадах, крімдержавного та комунального майна, що передається в оренду… релігійниморганізаціям для забезпечення проведення богослужінь, релігійнихобрядів та церемоній".

Треба відзначити, що ще у березні 2008 рокупро необхідність уточнення зазначених положень закону було наголошено узверненнях членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій(ВРЦіРО) до Президента України, Прем'єр-міністра України та головиВерховної Ради України. Також проблема оренди державного такомунального майна, що використовується для задоволення релігійнихпотреб громадян, була предметом обговорення на зустрічі членів ВРЦіРО зПрем’єр-міністром України Ю.Тимошенко від 11 квітня 2008 року. Зважаючина це, релігійна спільнота очікує ухвалення українським парламентомзапропонованих змін, що покликані поліпшити становище релігійнихорганізації (громад, місій, духовних навчальних закладів тощо) в умовахнедостатньої забезпеченості культовими спорудами та неможливостіконкурувати з комерційними організаціями під час проведення оренднихконкурсів. Додатково дивіться текст законопроекту.