descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

Рада Церков висловила застереження щодо співпраці в рамках «Партнерства Біарріц»

Релігійні діячі занепокоєні прихованими завданнями міжнародного «Партнерства Біарріц», серед яких – популяризація абортів серед дівчат та просування гендерної ідеології, зокрема у школах.

У письмових зверненнях Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій звернула увагу Президента України та Прем’єр-міністра, що держави-засновники «Партнерства Біарріц» у власних країнах зовсім по-іншому тлумачать поняття “гендерної рівності”. Замість боротьби з дискримінацією за ознакою статі впроваджується гендерна ідеологія, згідно з якою в якості норми популяризується ідея самостійного вибору людиною своєї "гендерної ідентичності".

Релігійні діячі зауважують, що рішення Уряду про членство у міжнародному «Партнерстві Біарріц» було прийнято без належного громадського обговорення, що викликає занепокоєння у віруючих різних конфесій щодо змісту та обсягу взятих на себе Україною міжнародних зобов’язань.

“Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій вважає важливою і необхідною практичну діяльність, спрямовану на запобігання та припинення насильства та проявів дискримінації за ознакою статі. Водночас викривлене тлумачення гендерної рівності і поняття “гендер” стоїть на заваді ратифікації Стамбульської конвенції та викликає недовіру щодо справжніх намірів міжнародного «Партнерства Біарріц»”, – наголосив Головуючий у ВРЦіРО митрополит Епіфаній, Предстоятель Православної Церкви України.

Рада Церков звертає увагу керівництва держави на те, що тлумачення понять “гендер” і “гендерна рівність”, якими послуговується Стамбульська конвенція та міжнародне «Партнерство Біарріц», протирічить визначенню гендерної рівності в Законі України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків». Згідно законодавству України, гендерна рівність – це рівний правовий статус жінок і чоловіків та рівні можливості для його реалізації, що дозволяє особам обох статей брати рівну участь у всіх сферах життєдіяльності суспільства. При цьому у Законі не згадується будь-яка можливість гендерної самоідентифікації.

Вже зараз у деяких країнах Західної Європи мають місце негативні приклади такого роду гендерної політики, коли у школах замість концентрації уваги на здобутті навичок, необхідних для відповідального дорослого життя та освоєння професії, учні довгий час роздумують, який “гендер” їм обрати, незважаючи на їхню природню стать. Як наслідок, популяризація довільної гендерної самоідентифікації серед дітей і молоді призводить до збільшення випадків захворювання на гендерну дисфорію, психічні розлади статевої ідентичності.

Зі свого боку Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій готова делегувати фахівців до відповідних міжвідомчих робочих груп, які розроблятимуть законодавчі ініціативи у сфері забезпечення рівності прав жінок і чоловіків, з метою забезпечення належного громадського обговорення та більш збалансованого підходу до вирішення цієї проблематики.