descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

Резолюція «Мобілізація громади проти домашнього насильства та насильства за ознакою статі»

Резолюція міжконфесійної наради

Комісії з питань соціального служіння

Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО)

«Мобілізація громади проти домашнього насильства та насильства за ознакою статі»

29 березня 2019 року

м. Київ, Україна

Ми, учасники цієї зустрічі, усвідомлюючи актуальність проблеми насильства, а зокрема домашнього насильства та насильства за ознакою статі, яка потребує вжиття невідкладних заходів з боку не лише держави але й суспільства в цілому, вважаємо за необхідне звернути увагу на:

Важливість прийняття нових законодавчих ініціатив, що є важливим поступом у справі запобігання та протидії домашньому насильству, в тому числі стосовно жінок, та звернути увагу суспільства на потребу їх виконання та подальшого вдосконаленні механізмів втілення. Потребу створення робочої групи «Церкви проти насильства». Розробити концепцію та стратегію спільних дій «Релігійні лідери – громада», обґрунтовуючи ненасильство з теологічної точки зору. Потребу проводити навчання в богословських закладах на тему запобігання насильству. Необхідність проводити просвітницьку роботу з населенням у сфері попередження насильства. Проведення інформаційних кампаній, флешмобів, адвокаційних заходів, молитовних акцій, створення відеороликів, в соціальних мережах «Ми проти насильства», долучення релігійних лідерів до участі в Міжнародній Акції ООН «16 днів проти насильства» та інших національних і міжнародних заходів. Потребу розвивати міжсекторальну взаємодію у сфері благодійності та милосердя; сприяти діяльності існуючих притулків, шелтерів, центрів для постраждалих від домашнього насильства з акцентом на міжнародні стандарти. Необхідність проведення семінарів, тренінгів за участю релігійних лідерів та НУО для обговорення проблематики забезпечення прав дітей і сімей, подальших кроків боротьби з домашнім насильством та зміцнення моральних засад суспільства. Важливість впровадження в навчальних закладах програм з ненасильницької поведінки в дусі моральності та сімейних цінностей для дітей та підлітків. Необхідність розробити та випустити методичний посібник «Сім’я без насильства». Нагальну потребу розробки “інформаційної картки” щодо надання допомоги постраждалим від насильства та розповсюджувати її в релігійних громадах. Розробити систему перенаправлення постраждалих від насильства (мати базу НУО, релігійних організацій, спеціалізованих закладів в регіонах, телефони “гарячих ліній”, центрів надання безоплатної правової допомоги).

Під час наради ми дійшли до висновку, наскільки важливою є активізація та залучення релігійної спільноти до забезпечення прав дітей і сімей, боротьби з домашнім насильством не тільки щодо жінок, але й чоловіків, дітей (особливо), інших членів сім’ї, задля зміцнення моральних засад суспільства, поглиблення співпраці з неурядовим та урядовим сектором.