descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

Релігійні діячі обговорили законопроєкт 5385 з міністром агрополітики

Представники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій пояснили керівництву Мінагрополітики, чому важливо зберегти право постійного землекористування для релігійних організацій.

У зустрічі взяли участь Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко. Від Ради Церков були представники Української Греко-Католицької Церкви, Православної Церкви України, Української Православної Церкви, Об’єднання іудейських релігійних організацій України, Духовного управління мусульман України, а також Інституту релігійної свободи.

Присутні обговорили проєкт Закону про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо скасування інституту права постійного користування земельними ділянками (реєстр. № 5385). Ця ініціатива передбачає скасування права на постійне землекористування, участь релігійних організацій до участі у земельних торгах і платне використання землі виключно на правах оренди.

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій запропонувала парламенту і уряду не поширювати законопроєкт № 5385 на релігійні організації та не повторяти помилок 20-річної давнини. До того ж, на переконання ВРЦіРО, доцільним є усунення суперечностей в Земельному кодексі України, щоб релігійні організації могли набувати земельні ділянки у приватну власність, зокрема під храмами та іншими культовими і допоміжними спорудами.

Зустріч у Мінагрополітики мала метою знаходження консенсусу щодо цієї проблематики, зважаючи на доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля за результатами обговорення законопроєкту № 5385 на зустрічі з ВРЦіРО 23 квітня.