descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

Парламент відмовився ліквідувати Комісію із захисту суспільної моралі, враховуючи позицію віруючих

КИЇВ – Верховна Рада України 12 травня відхилила пропозицію скасувати Закон України «Про захист суспільної моралі» та ліквідувати відповідну Національну експерту комісію (НЕК).

Такі зміни передбачав законопроект №6532 (автор – А.Шевченко та інші), який за результатами розгляду у другому читанні набрав лише 12 голосів підтримки. Проти законопроекту проголосував народний депутат В.Марущенко, а решта 377 парламентарів відмовились брати участь у голосуванні. Як повідомив Інститут релігійної свободи, очевидно, що Парламент повністю змінив свою думку щодо цієї ініціативи, оскільки у першому читанні даний законопроект підтримали 324 народні обранці. До того ж, цього разу навіть один із співавторів проекту відмовився голосувати на його підтримку. Розгляд законопроекту у другому читанні спочатку був запланований на 21 квітня. Однак був відкладений через відсутності порівняльної таблиці поправок. Примітно, що у цей день Президент Віктор Янукович зустрічався з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій. Одним із основних питань, яке духовні лідери порушили перед Главою держави на цій зустрічі, було питання ролі держави у збереженні моральності в суспільстві. Як видно з результатів голосування, Верховна Рада зважила на аргументацію і чисельні звернення громадськості та Церков, які закликали Президента та Парламент зберегти ефективний механізм захисту суспільної моралі у формі спеціального Закону та відповідної Національної експертної комісії. З таким проханням до керівників парламентських фракцій зверталась також Громадська рада при МОЗ України з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков на чолі з академіком Юрієм Кундієвим. Варто відзначити, незважаючи на свою назву, законопроект №6532 не пропонував новацій у сфері захисту суспільної моралі. Проте його метою було скасування Закону України «Про захист суспільної моралі» з перенесенням відповідних норм до інших законів, а головне – ліквідація Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі. Нагадаємо, що активна робота НЕК в останні роки зазнала широкої критики з боку журналістів та власників медіа-бізнесу. Про це також заявив народний депутат Павло Мовчан під час обговорення законопроекту у сесійній залі. “Справа в тому, що ми можемо зліквідувати внаслідок прийняття цього закону Комісію з питань моралі. Ми знаємо, для чого ж все це робиться: для того, щоб сьогодні було безконтрольно все на телевізійних екранах, в друкові, в множенні всього, що можна розмножити, що стосується порнографії і всіх інших збоченств. І тому я вважаю, що необхідно просто зараз зберегти цю норму”, – наголосив парламентар. Як повідомляв ІРС, ще у грудні 2010 року християнські Церкви України закликали Віктора Януковича внести зміни до підпункту 7 п. 7 Указу Президента України від 9.12.2010 року № 1085/2010 «Про оптимізацію центральних органів виконавчої влади», який передбачає ліквідацію НЕК з питань захисту суспільної моралі.