descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

Парламент ухвалив законопроект про забезпечення права громадян на таємницю сповіді

державно-церковні, законопроект КИЇВ – 31 березня 2009 року під час пленарного засідання Верховна Рада України ухвалили у першому читанні (за основу) проект Закону про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України щодо дотримання таємниці сповіді (реєстр. № 1308). Законопроект підтримали 357 парламентарів, які представляють фракції «Блок Юлії Тимошенко», Блоку «Наша Україна – Народна самооборона», Комуністичної партії України та частину фракції Партії регіонів.

Автор законопроекту, народний депутат України, заступник голови партії Християнсько-Демократичний Союз Володимир Марущенко під час представлення законопроекту у сесійній залі парламенту наголосив на тому, що “існує потреба у правовому захисті дотримання таємниці сповіді та більш чіткій регламентації права священнослужителів на збереження професійної таємниці”. Він також відзначив, що проектом пропонується “доповнити статтю 69 Кримінально-процесуального кодексу України, зазначивши, що священнослужителі не можуть бути допитані в якості свідків з приводу відомостей, отриманих ними під час сповіді”, - повідомляє ІРС .

У свою чергу, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Володимир Стретович зауважив, що законопроектом також пропонується “встановлення вимоги про письмову форму дозволу особи, що довірила адвокату або іншому фахівцю в галузі права, нотаріусу, лікарю, психологу відомості при здійсненні ними професійної діяльності на їх розголошення в процесі допиту”.

За результатами нетривалого обговорення більшість від конституційного складу парламенту підтримала запропоновані законодавчі зміни. Відтепер робота над законопроектом буде продовжена у профільному комітеті, який підготує документ до розгляду у другому читанні для наступного ухвалення у якості закону.

Джерело: Інститут релігійної свободи, м.Київ