descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

НКРЕ затвердила пільгову ціну на опалення та гаряче водопостачання для релігійних організацій

КИЇВ – Національна комісія регулювання електроенергетики України (НКРЕ) затвердила знижену ціну на природний газ, який використовується підприємствами для надання релігійним організаціям послуг з опалення та гарячого водопостачання. Нова ціна та порядок її застосування визначені у постанові НКРЕ, яке набуває чинності з 1 квітня 2010 року.

Згідно постанови НКРЕ №287 від 25.03.2010 року, копію якої отримав ІРС, Комісія затвердила ціну на природний газ для суб'єктів господарювання, які виробляють теплову енергію, що використовується для виробництва та надання релігійним організаціям послуг з опалення та гарячого водопостачання, за регульованим тарифом на рівні 872,78 грн. за 1000 кубометрів. Рішення НКРЕ передбачає, що зазначена ціна застосовується у тому числі для блочних (модульних) котелень, установлених на дахові та прибудованих, та враховує податок на додану вартість, збір до затвердженого тарифу на природний газ у вигляді цільової надбавки, тарифи на його транспортування, розподіл та постачання. При цьому у постанові мова йде саме про обсяг природного газу, що використовується для виробництва та надання релігійним організаціям послуг з опалення та гарячого водопостачання. Задля цього такі суб’єкти господарювання мають вести окремий приладовий та бухгалтерській облік тепла і гарячої води. Слід відзначити, що нова ціна природного газу, що використовується для надання релігійним організаціям послуг з опалення та гарячого водопостачання, є в кілька разів меншою порівняно з тією, що існувала до цього. Оскільки донедавна релігійні організації були змушені сплачувати за комунальні послуги за тарифами, передбаченими для комерційних підприємств. З ухваленням даної постанови НКРЕ забезпечила реалізацію урядового рішення про зменшення вартості комунальних послуг для релігійних організацій, яке було ухвалене наприкінці лютого ще попереднім складом Кабінету Міністрів України.

Джерело: Інститут релігійної свободи, м.Київ