descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

МОЗ послідовно підтримує впровадження медичного капеланства в Україні

1 жовтня відбулася робоча зустріч Заступника Міністра охорони здоров’я України Ірини Микичак з представниками Громадської ради при МОЗ з питань співпраці з Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. 

Громадську раду представляли: її голова – професор Сергій Убогов, завідувач кафедри контролю якості і стандартизації лікарських засобів Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика, та заступник голови Громадської ради Андрій Нагірняк, протоієрей УГКЦ.

Як відзначив голова Громадської ради: “Зустріч пройшла насичено і конструктивно. Головна тема ‒ впровадження капеланства у сфері охорони здоров’я”. 

Серед обговорюваних питань – включення професії «Капелан в охороні здоров’я» до Класифікатора професій, стан розбудови мережі капеланів в регіонах, прийняття Етичного кодексу капелана, започаткування клінічної капеланської підготовки, опрацювання Положення про капеланство у сфері охороні здоров’я, запуск пілотних проєктів щодо створення міжконфесійних капеланських служб в закладах охорони здоров’я.

Учасники зустрічі також обговорили перспективи розробки законопроєкту про капеланство в охороні здоров’я, необхідність підвищення обізнаності медичної спільноти з питань капеланства та проведення анкетного опитування керівників закладів охорони здоров’я щодо перспектив створення капеланських служб на базі очолюваних ними закладів.

За підсумками наради було ініційовано створення робочої групи МОЗ з питань розробки проєктів нормативно-правових актів щодо впровадження капеланства у сфері охороні здоров’я. Присутні домовилися, що на наступному черговому засіданні Громадської ради при МОЗ з питань співпраці з ВРЦіРО слід представити конкретні результати роботи у сфері організації медичного капеланства в Україні.