descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

Львівська облрада просить прирівняти тарифи на газ для релігійних організацій до тарифів населення

державно-церковні, газ

ЛЬВІВ – 10 квітня 2009 року депутати Львівської обласної ради звернулись до Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко та голови Національної комісії регулювання електроенергетики України (НКРЕ) щодо встановлення тарифів для релігійних організацій на рівні з населенням.

Як йдеться у зверненні, до Львівської обласної ради звернулася Курія Львівської Архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви з клопотанням щодо вдосконалення цінової політики на природний газ, який використовується для опалення приміщень релігійних громад. Національна комісія регулювання електроенергетики України має повноваження щодо встановлення граничних рівнів цін на природний газ для населення, бюджетних організацій та промислових споживачів. При цьому, релігійні громади у сплаті за природний газ прирівняні до промислових споживачів. На 2009 рік НКРЕ встановлено граничні ціни на природний газ для промислових установ у розмірі 2020,25 грн. за 1 тис. м. куб., що в чотири рази вище від рівня граничних цін, які діяли до 1 січня 2009 року. В зверненні зазначено, що церкви та релігійні громади неспроможні за таких умов сплачувати за спожитий газ. З огляду на це, Львівська обласна рада просить розглянути можливість віднесення релігійних організацій до іншої категорії споживачів – населення. Нагадаємо, що раніше з подібними зверненнями до керівництва держави неодноразово зверталась Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО), останнього разу – 18 грудня 2008 року. Також рік тому відбулась зустріч Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко з главами конфесій – членами ВРЦіРО, на якій серед інших було порушено питання зменшення тарифів на газ для релігійних організацій. За наслідками зустрічі 15 квітня 2008 року профільним міністерствам, НАК «Нафтогаз України» та НКРЕ було спрямовано урядове доручення з вказівкою вирішити зазначене питання та в установленому порядку подати на розгляд Уряду відповідний проект рішення. Проте Міністерство палива та енергетики України не виконало зазначене доручення.

Джерело: Інститут релігійної свободи, м.Київ