descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

За підсумками зустрічі з релігійними лідерами Президент України надасть низку доручень органам влади

КИЇВ – Президент Віктор Янукович доручив відновити роботу Комісії з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій при Кабінеті Міністрів України.

Про це Глава держави заявив 21 квітня під час зустрічі з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій.

Віктор Янукович також вважає за доцільне активізувати сприяння доброчинній діяльності церков. Окрім того, за його словами, потребують розв’язання питання, пов’язані з тарифами на електроенергію та комунальні послуги. “Повернення церковної власності має бути справою державної уваги і контролю”, – зауважив Глава держави.

Хотів би чітко заявити свою принципову позицію: кожний громадянин має право сповідувати свою віру. Держава не втручається у справи релігійних громад, ставиться до них всіх з повагою, а свої стосунки з ними буде будувати виключно на чинній правовій базі. Так було, є і буде", – сказав Президент. Віктор Янукович також заявив: “Україна є багатоконфесійною країною, що обумовлює проведення виваженої політики у релігійній сфері. Вона спрямована на створення сприятливих умов для діяльності релігійних організацій, забезпечення рівних прав і можливостей, утвердження терпимості та поваги між віруючими”. Глава держави додав, що за роки незалежності Україна зробила суттєві кроки для забезпечення належного статусу релігійних організацій. “На сьогодні знято більшість обмежень у діяльності Церкви й закладено основи співробітництва держави і Церкви. На це націлена, зокрема, й реформа влади. На Міністерство культури України покладено функції проведення державної політики у сфері релігії. Упевнений, що така оптимізація роботи принесе корисні плоди”, – сказав Віктор Янукович. Президент відзначив, що для забезпечення права на свободу совісті надзвичайно важливим є розвиток відносин центральних і місцевих органів влади з релігійними організаціями у різних сферах. На його думку, широке поле роботи є зокрема в сфері освіти, трудових відносин, відповідної підтримки військових формувань.

Віктор Янукович також відзначив, що за підсумками зустрічі буде підготовлений проект президентського доручення Уряду та місцевим органам влади, який, після обміну думками з Радою Церков, він підпише. За його словами, у цьому дорученні мають знайти своє відображення пропозиції, висловлені під час зустрічі, а також персонально зазначені ті, хто має їх опрацювати, подати свої висновки або вжити певних заходів. Підсумовуючи зустріч Президент України запропонував членам Ради Церков обговорити питання, як часто подібні заходи за участю Глави держави мають відбуватися. Один раз на рік, двічі чи тричі, – запитав він у присутніх. “Я готовий прислухатися до ваших пропозицій і зустрічатися так часто, як буде необхідно”, – сказав Президент. Під час зустрічі Головуючий у ВРЦіРО передав Президенту України звернення, в якому викладена спільна позиція конфесій по основних проблемних питаннях державно-церковних відносин.