descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

МОЗ готове сприяти капеланському служінню в медичних закладах

Учасники робочої зустрічі в МОЗ окреслили дорожню карту подальших спільних кроків релігійних організацій та міністерства на шляху до повноцінного впровадження капеланства в сфері охорони здоров’я.

Зустріч відбулася 25 січня 2021 року за участі Заступника Міністра охорони здоров’я України Ірини Микичак та представників Громадської ради при МОЗ з питань співпраці з Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Під час обговорення теми медичного капеланства присутні звернули увагу на зарубіжний та вітчизняний досвід служіння священників-капеланів у лікарнях та інших медичних закладах.

“Україна має побудувати власну модель капеланства, яка би відповідала національним особливостям функціонування системи охорони здоров’я. Ми вдячні, що під час сьогоднішньої зустрічі керівництво МОЗ проявило щиру розуміння і підтримку, конструктивність та високопрофесійний підхід до цієї справи”, – зазначив доктор фармацевтичних наук Сергій Убогов, голова Громадської ради при МОЗ з питань співпраці з ВРЦіРО.

Учасники зустрічі також обмінялися думками щодо активізації діяльності та більшої взаємодії Громадської ради та МОЗ, нормативно-правового забезпечення впровадження капеланства у медичній сфері, підготовки капеланських кадрів для потреб охорони здоров’я України, ролі релігійних організацій у вирішенні проблеми подолання пандемії COVID-19.

Нагадаємо, що спеціалізована Громадська ради з питань співпраці з Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій функціонує при МОЗ України з 2009 року на підставі Угоди про співробітництво між ВРЦіРО та МОЗ, підписаній у грудні 2008 року.