descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

Всеукраїнська Рада Церков візьме участь у парламентських слуханнях про стан моралі в суспільстві

КИЇВ – 1 листопада в Українському Домі Біблії відбулось засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, яке проходило під головуванням президента УБТ Григорія Коменданта.

Глави та повноважні представники конфесій вирішили взяти активну участь у парламентських слуханнях на тему «Сучасне становище суспільної моралі в Україні, проблеми і перспективи, стан дотримання законодавства в цій сфері». Слухання відбудуться 9 листопада у сесійній залі Верховної Ради України. З цієї нагоди Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій підготує спеціальне звернення до українського народу, в якому висловить свій погляд на стан моралі в суспільстві та пропозиції до покращення ситуації. Текст звернення буде оголошено безпосередньо під час парламентських слухань. Члени ВРЦіРО також обговорили проблеми з отриманням віз для в’їзду в Україну іноземних релігійних діячів. З цих питань має відбутись міжвідомча нарада за сприяння Міністерства культури України. Крім цього, глави та представники конфесій висловили занепокоєння відносно рішення Уряду про скасування усіх пільг для релігійних організацій у сфері комунальних послуг. Як відомо, останні 5 місяців релігійні організації у тарифній політиці держави прирівняні до комерційних підприємств. На завершення засідання його учасникам було представлено директора новоствореного Департаменту релігій і національностей Мінкультури, на посаду якого призначено Володимира Любчика. Він розповів про структуру департаменту та його функціональні повноваження у сфері забезпечення діяльності релігійних організацій. Відповідно до Положення про Всеукраїнську Раду Церков і релігійних організацій на засіданні було ухвалено рішення про передачу головування у Раді до наступної за чергою конфесії. Зустріч завершилась фуршетом та спілкуванням у неформальній обстановці.