descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

Всеукраїнська Рада Церков готує пропозиції задля розвитку державно-конфесійного діалогу

КИЇВ – Секретаріат Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій проаналізував актуальні питання державно-конфесійних відносин.

Зустріч представників конфесій відбулась 4 вересня 2012 року у Києві під головуванням митр. протоієрея УГКЦ Олекси Петріва з метою підготовки засідання Ради за участі керівників Церков і релігійних організацій.

Запрошений на засідання директор Департаменту у справах релігій та національностей Мінкультури Володимир Любчик розповів про роботу з відновлення діяльності Комісії з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій при Кабінеті Міністрів України. За його словами, засідання відбудеться вже у четвер, 6 вересня, а задля ефективної діяльності Комісії при ній буде створено робочу групу у складі держслужбовців та представників конфесій.

Нагадаємо, що протягом 2010 – 2012 років керівники конфесій неодноразово звертались до Президента та Прем’єр-міністра України з проханням відновити роботу Комісії з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій.

Під час засідання Володимир Любчик вніс на розгляд Ради пропозицію про включення до складу ВРЦіРО першого заступника Міністра культури Юрія Богуцького та про розміщення офісу Секретаріату Ради в одному з приміщень Мінкультури.

Учасники засідання окрему увагу звернули на проблематику сирітства в Україні. Відповідні напрацювання Комісії ВРЦіРО з питань соціального служіння будуть винесені на розгляд керівників конфесій.

Представники Церков і релігійних організацій вирішили знов виступити на підтримку діяльності Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі. За словами голови Комісії Василя Костицького, питання про ліквідацію Комісії в урядовому законопроекті № 10447 планується до розгляду парламентом вже цього тижня.

Секретаріат ВРЦіРО також обговорив організаційні питання поїздки делегації Ради до Брюсселю з метою проведення зустрічей з керівництвом Європейського Союзу.

На завершення засідання представники конфессій сформували порядок денний зустрічі керівників Церков і релігійних організацій, що відбудеться у жовтні цього року.