descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

Відбулось засідання Секретаріату Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій

12 червня 2008 року відбулось засідання Секретаріату Всеукраїнської Ради КИЇВ – 12 червня 2008 року відбулось засідання Секретаріату Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, яке проходило під головуванням Виконавчого секретаря ВСО ЄХБ Валерія Антонюка. В засіданні також взяли участь В.о. директора Департаменту у справах державно-конфесійних відносин та забезпечення свободи совісті при Держкомнацрелігій Л.Журавська та представники Інституту релігійної свободи.

В ході засідання пані Журавська повідомила членам Секретаріату Ради про стан опрацювання проекту Концепції державно-конфесійних відносин України, який відповідно до урядового доручення планується до подання на розгляд Кабінету Міністрів України. В свою чергу представники конфесій зауважили про те, що досягнутий консенсус між Церквами щодо кінцевої редакції проекту Концепції виключає будь-які змістові правки до неї під час погодження документу у міністерствах і відомствах та під час розгляду Верховною Радою України. Тому було наголошено на тому, що відповідні представники влади мають сприяти її ухваленню Парламентом у запропонованій та погодженій усіма конфесіями редакції, задля чого цей процес має відбуватися відкрито та прозоро.

Окрім цього учасники засідання Секретаріату ВРЦіРО обговорили пропозицій до конституційних положень у сфері свободи віросповідання та діяльності релігійних організацій з метою формування спільної позиції конфесій в контексті можливих конституційних змін. Також представники конфесій ухвалили рішення про спрямування до Президента України, Прем'єр-міністра України та Голови Верховної Ради України звернень з подякою про ухвалення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 309-VI від 03.06.2008 року, яким на прохання Церков і релігійних організацій було передбачено можливість отримувати земельні ділянки для утримання та будівництва культових споруд без застосування аукціонних процедур.

Також учасники засідання висловили своє занепокоєння проявами релігійного фундаменталізму, пропагандою ксенофобії та релігійної нетерпимості, що час від часу мають місце у суспільстві. З огляду на це представники Церков і релігійних організацій погодились з пропозицією підготувати відповідне звернення до громадськості, яке б відобразило спільну позицію конфесій щодо цих ганебних та небезпечних явищ. Підсумовуючи результати зустрічі, члени Секретаріату ВРЦіРО попередньо запланували дату чергового засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та висловили пропозиції щодо питань його порядку денного.