descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

Урочиста зустріч Президента України з членами Всеукраїнської Ради Церков

Заходи, 23 липня 2008 Відбулась урочиста зустріч Президента України з чл

КИЇВ - 23 липня 2008 року у Залі державних заходів Секретаріату Президента України відбулась урочиста зустріч Президента України Віктора Ющенка з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Зазначена зустріч була передбачена Планом заходів з підготовки та відзначення в Україні 1020-річчя хрещення Київської Русі.

Під час зустрічі В.Ющенко висловив переконання, що ті дні, коли Україна святкуватиме Хрещення Київської Русі, будуть корисними для міжцерковного порозуміння, досягнення толерантності у суперечливих питаннях, а також закликав духовенство докласти максимум зусиль для забезпечення гармонії між церквами, які представлені в Україні.

«Я переконаний, що і цією дорогою ми пройдемо зі злагодою, порозумінням і з християнською толерантністю», - сказав він, висловивши переконання, що спільними зусиллями вдасться подолати непорозуміння. Як наголосив Президент, він добре розуміє, яке місце належить вірі у формуванні духовності, моральних цінностей, формуванні державності.

В.Ющенко підкреслив, що про який би курс держави не йшлося, які б дії не робила країна по своїй демократизації, інтеграції до світових процесів без «Божого благословення, без підтримки духовенства цього курсу важко реалізувати». Він зауважив, що церковний мир - це одна з фундаментальних основ соборності України.

Президент підкреслив, що 1020-річниця Хрещення Київської Русі є святом усіх українських громадян незалежно від віри, приналежності до конфесій, оскільки усі мають одного Бога, ті самі моральні і духовні цінності. Тому він вважає, що і духовенство, і світська влада мають зробити все, щоб відбулось гідне відзначення цієї річниці.

Звертаючись до пресвятих отців та пастирів, присутніх на зустрічі, Віктор Ющенко наголосив, що високо цінує «притаманні їм висоту помислів і устремлінь, мудрість, гуманізм і толерантність, самовіддану щоденну працю, мета якої - поширення в нашому суспільстві духовності та моральних цінностей». «Я щиро вдячний за ваш внесок у відродження української нації, посилення порозуміння і співробітництва між різними конфесіями й релігіями», - сказав він.

Президент закликав їх і далі докладати всіх зусиль для зміцнення міжконфесійного і міжетнічного миру в Україні, налагодження співпраці між релігійними громадами заради нашого спільного майбутнього. «Ми виходимо з того, що культура і традиції кожної громади складають наше безцінне багатство, яким ми по праву пишаємося», - зауважив Президент.

В.Ющенко також зазначив, що питання відносин церкви і держави будуть завжди предметом його великої уваги. Глава держави також наголосив: українська влада ніколи не втручатиметься у справи церкви. За його словами, завданням держави є створити належні умови для вільного і безперешкодного розвитку релігій та конфесій, функціонування всіх релігійних громад нашої країни.

«Разом з тим, держава готова бути вашим надійним партнером у тих сферах, де цілі влади й релігії збігаються, де вони можуть гармонійно доповнювати одна одну й плідно співробітничати. Це мир і злагода в суспільстві, духовне оздоровлення і збагачення нашого народу, його єдність у розбудові стабільної процвітаючої держави, це утвердження моральних цінностей та ідеалів, піднесення культури, мистецтв та освіти, допомога бідним, хворим та сиротам», - зазначив Віктор Ющенко, додавши, що йому надзвичайно приємно знаходити в колі присутніх розуміння щодо цих цілей. «Я дуже ціную наш діалог і готовий його продовжувати й розвивати», - сказав Президент.

За вагомий особистий внесок у розвиток духовності в Україні, багаторічну плідну церковну діяльність та з нагоди 1020-річчя хрещення Київської Русі Глава держави вручив представникам церков державні нагороди.

По матеріалам Прес-служби Президента України, УНІАН

Урочиста зустріч членів ВРЦіРО з Президентом України В.Ющенко