descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

Всеукраїнська Рада Церков зустрілася з головою СБУ

Голова Служби безпеки України Василь Грицак вважає, що церква має стати консолідуючою силою для єднання українського народу.

Про це він сказав 11 грудня 2015 року на зустрічі з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій.

“Від Вас залежать майбутній духовний мир і злагода. Саме Ви можете стати консолідуючою силою для єднання українського народу”, – наголосив Василь Грицак, звертаючись до присутніх. У прес-центрі Служби відзначили, що під час зустрічі голови СБУ із Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій було обговорене широке коло питань, які турбують українське суспільство, особливо у контексті російської агресії.

Василь Грицак подякував присутнім за підтримку зусиль держави у протистоянні сучасним викликам національній безпеці. Він зазначив, що сьогодні окрім агресії РФ проти України, перед державою гостро стоять й інші загрози, зокрема корупція та політична нестабільність.

Говорячи про російську агресію, голова СБУ наголосив, що ворог змінив тактику і намагається дестабілізувати ситуацію в країні зсередини.

“Ворог чекає розбрату. Україна сильна лише тоді, коли єдина. Ми щиро розраховуємо на Вашу підтримку”, – наголосив Василь Грицак.

На його переконання, війну потрібно припиняти через діалог у суспільстві та пошуку того, що нас об’єднує, а не роз’єднує. “Немає різниці, якого віросповідання людина, бо всі ми громадяни нашої держави і наш спільний обов’язок – зберегти Батьківщину”, ‒ сказав голова Служби безпеки України.

Представники українських церков і релігійних організацій підтримали започаткування регулярного відкритого і відвертого діалогу між СБУ та духовенством. Вони зазначили, що сьогодні корупція є головною проблемою України.

Разом з тим, до основних загроз присутні віднесли також зубожіння населення, високий рівень недовіри громадян до органів державної влади, відсутність поваги до закону та деструктивний інформаційний вплив Російської Федерації.

При цьому українські церкви і релігійні організації знаходяться на передовій інформаційної війни і постійно закликають вірян до єднання, толерантності та захисту Вітчизни. Присутні констатували, що релігійний мир і злагода в Україні під загрозою. І саме тому Всеукраїнська Рада Церков та релігійних організацій може бути надійною платформою пошуку шляхів для порозуміння. Представники українських церков і релігійних організацій схвально віднеслися до ініціативи СБУ відкрити власні архіви. З словами Василя Грицака, тисячі священнослужителів і вірян свого часу переслідувалися каральними органами радянської держави і були закатовані у в’язницях. “Прийшов час почути правду, якою б вона не була. Лише через правду і визнання помилок минулого можна завоювати довіру”, – додав голова СБУ.