descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

Рада Церков обговорить вимоги карантину та нові ціни на газ з Прем’єр-міністром України

Незабаром відбудеться зустріч Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з главою Уряду.

Секретаріат ВРЦіРО зібрався 10 листопада, щоб опрацювати перелік питань, які турбують віруючих різних конфесій, щоб порушити їх перед Прем’єр-міністром України і знайти конструктивні рішення.

Зокрема, релігійні діячі висловили обурення щодо рішення Держкіно України фінансувати коштом платників податків фільм, що спрямований на пропаганду одностатевих відносин та містить елементи богохульства. ВРЦіРО очікує реакції керівництва держави на цей інцидент, щоб припинити державне фінансування цього ганебного проєкту.

Також Секретаріат ВРЦіРО обговорив проблематику вакцинації та карантинних обмежень, пов’язаних із введенням стану “червоної зони” пандемії COVID-19 у більшості областей України. 

Раніше Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій підтвердила, що вакцинація не заборонена канонічними нормами, і є найбільш ефективним засобом у боротьбі з коронавірусом, за свідченнями фахівців:

“Імунізація – це перевірений більше ніж столітнім досвідом людства шлях до суспільного здоров’я”.

Водночас ВРЦіРО наголосила: 

"Ми звертаємося і до компетентних органів державної влади, щоб, насамперед, забезпечили добровільність у питанні вакцинації та не створювали умови відкритого чи прихованого примусу, порушуючи тим самим природні права людини".

Релігійні діячі наголосили, що важливою є роз’яснювальна робота з боку представників МОЗ та інших урядовців, у компетенції яких знаходиться перевірка медичних препаратів на ефективність і безпечність.

Крім цього, Секретаріат ВРЦіРО проаналізував результати рішення Уряду щодо поставки природного газу релігійним організаціям за фіксованою ціною через компанію «Нафтагаз Трейдінг», а також вимоги щодо встановлення дорогих газових лічильників із системою дистанційної передачі даних. Релігійні діячі визначили низку проблемних питань у цій сфері, які потребують вирішення.