descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

В Софійському Соборі молилися за Україну, незважаючи на обстріли Києва російськими ракетами

Молитовний захід «Звернення до Всевишнього про захист та збереження України» відбувся опівдні середи, 2 березня 2022 року, в соборі Св. Софії в Києві за ініціативи Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Релігійні діячі звернулися до Всевишнього про захист України від російських окупантів, зупинення кровопролиття, яке спричинила Росія своєю агресивною війною, за Божих захист над українськими містами: Київ, Харків, Чернігів, Херсон та інші міста і селища.

Підносилися молитви також за Президента України, Верховного Головнокомандувача Збройних сил України, Володимира Зеленського та за зміцнення захисників України – військових і цивільних добровольців – для повної перемоги у захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

Молитви, слова благословення для Українського народу та звернення на захист України від агресії з боку Росії виголосили релігійні діячі різних конфесій:

  • Агапіт (Гуменюк), архієпископ Вишгородський Православної Церкви України;
  • Віталій Кривицький, єпископ, ординарій Київсько-Житомирський Римсько-Католицької Церкви;
  • Олександр Бабійчук, єпископ, заступник старшого єпископа Української Церкви Християн Віри Євангельської;
  • Маркос Оганесян, єпископ Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви;
  • Іван Русин, пастор, заступник Старшого єпископа Української Євангельської Церкви;
  • Ахмед Тамім, шейх, Верховний Муфтій України Духовного управління мусульман України;
  • о. Тома Кушка, ЧСВВ, співробітник парафії св. Василія Великого Української Греко-Католицької Церкви в Києві;
  • Миколай Данилевич, протоієрей Української Православної Церкви;
  • Анатолій Райчинець, пастор, заступник генерального секретаря Українського Біблійного Товариства.

В молитовному заході взяли участь також заступник Керівника Офісу Президента України Олексій Дніпров та голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць.

Нагадаємо, що напередодні, 1 березня, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій заявила про можливість повітряної атаки Росії на собор Св. Софії в Києві. Зокрема, злочинна практика обстрілу адміністративних і житлових будівель, до якої раніше вдалися російські загарбники у Києві, Харкові, Білій Церкві та Житомирі, залишає ймовірною загрозу руйнування цієї найбільшої духовної святині і архітектурної пам’ятки України.