descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

Релігійні діячі разом із фахівцями США обговорили хід вакцинації проти COVID-19

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій провела нараду зі співробітниками Центру США з контролю та профілактики захворювань, які надають сприяння Україні у протидії пандемії коронавірусу COVID-19.

Обговорення відбулося в онлайн-форматі 1 квітня 2021 року під головуванням Глави УКГЦ Блаженнішого Святослава, Головуючого у ВРЦіРО.

Він розповів, як релігійні організації всієї України відреагували на пандемію коронавірусу, зазначив про надання величезної кількості гуманітарної допомоги для потребуючих.

Глава УГКЦ нагадав про позицію Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, яка заявила, що “імунізація – це перевірений більше ніж столітнім досвідом людства шлях до суспільного здоров’я”. Блаженніший Святослав додав, що релігійні діячі особистим прикладом публічного щеплення засвідчують, що вакцинація населення є ефективним засобом протидії пандемії COVID-19 та збереження життя багатьох людей, а також спростував міф про те, що церкви нібито противляться вакцинації.

Представник Православної Церкви України о. Сергій Дмитрієв, виконавчий секретар Комісії ВРЦіРО з питань соціального служіння, підтвердив включеність церков у протидію поширенню COVID-19. Прикладом цього є зміна форм і традицій здійснення Богослужінь та Причастя, спрямованих на убезпечення віруючих.

Священник зазначив про успішну та тривалу співпрацю з Центром громадського здоров’я МОЗ у подоланні епідемії туберкульозу, ВІЛ/СНІДу та вірусних гепатитів, яка розпочалася ще багато років тому.

Представник ПЦУ висловив готовність до співпраці, зокрема у сфері здійснення інформаційної та адвокаційної кампанії. За словами о. Сергія Дмитрієва, Православна Церква України вважає важливим, щоб одними з перших отримали доступ до вакцинації священнослужителі, особливо медичні капелани, адже вони безпосередньо майже щодня спілкуються із хворими пацієнтами.

Він додав, що платформою для налагодження співпраці щодо подолання пандемії COVID-19 може бути громадська мережа «Елеос-Україна», яка є офіційним представником Синодального Управління соціального служіння ПЦУ та має досвід щодо співпраці, як з Центром громадського здоров’я МОЗ, так і іншими організаціями, в тому числі міжнародними.

Єпископ РКЦ Віталій Кривицький відзначив, що спільнота Римсько-Католицької Церкви підтримує важливість турботи про здоров'я священнослужителів, які постійно надають душпастирську опіку людям, у тому числі хворим. При цьому він вказав на проблему недостатності, фактичної відсутності, безкоштовних тестів на COVID-19, особливо в невеликих населених пунктах. 

Об’єднання іудейських релігійних організацій України також готово вжити додаткових заходів у боротьбі з пандемією коронавірусу. За словами юридичного радника Головного рабина м. Києва та України Геннадія Білорицького, іудейська спільнота, за необхідністю, готова виділити приміщення для здійснення вакцинації. Також він зазначив про важливість забезпечення українських громадян різними видами вакцини. 

У нараді також взяли участь представники євангельських протестантських церков України, а також Ігор Кузін, Заступник генерального директора ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України».