descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

Делегація ВРЦіРО відвідує Нідерланди з метою популяризації України

Делегація українських релігійних діячів прибула до Гааги з метою проведення зустрічей напередодні консультативного референдуму про затвердження Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Візит членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій до Королівства Нідерландів розпочався 28 березня, проте основна частина зустрічей відбудеться сьогодні.

Церква як суспільна інституція має в Україні найвищій рівень довіри громадян (59 %), а тому прагне поширити успішний досвід міжконфесійного, міжетнічного та міжнаціонального діалогу на міжнародний рівень. Навколо України вирує багато маніпулятивних і пропагандистських стереотипів, які можна легко розвіяти шляхом прямого діалогу з представниками громадянського суспільства та лідерами думок, зокрема і релігійними діячами. З цією метою делегація з членів ВРЦіРО проведе в Гаазі низку заходів, спрямованих на розширення правдивої уяви про Україну та про суть консультативного референдуму в Нідерландах.Програмою передбачено зустрічі делегації українських релігійних діячів з посадовцями Постійного комітету з закордонних справ Сенату Нідерландів, з Міністром закордонних справ Нідерландів, прийом в Посольстві України в Гаазі за участі релігійних і політичних діячів Нідерландів, проведення прес-конференції та брифінгів, спілкування з місцевими журналістами. До складу делегації, не враховуючи супроводжуючих осіб, входять такі релігійні діячі України:

Патріарх Філарет (Денисенко), Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату; Архієпископ Святослав Шевчук, Глава Української Греко-Католицької Церкви; Архієпископ Петро Мальчук, Ординарій Київсько-Житомирський Римсько-Католицької Церкви в Україні; Станіслав Носов, Президент Української уніонної конференції Церкви адвентистів сьомого дня; Яків Дов Блайх, Президент Об’єднання іудейських релігійних організацій України, Головний рабин м. Києва та України; Муфтій шейх Ахмед Тамім, Голова Духовного управління мусульман України; Анатолій Райчинець, заступник генерального секретаря Українського Біблійного Товариства; Архієпископ Євстратій (Зоря), Секретар Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату; Геннадій Білорицький, юридичний радник Головного рабина м. Києва та України.

На 30 березня заплановане повернення делегації в Україну.Як повідомляв ІРС, у вересні 2013 року глави церков і релігійних організацій України підтримали прагнення українського народу “бути незалежною державою в колі вільних європейських народів”.