descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

Глава Уряду та ВРЦіРО обговорили вимоги до Пасхальних богослужінь

Нові вимоги до організації релігійних заходів дозволяють віруючим збиратися за умови присутності не більше однієї особи на 4 кв. метри.

На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час зустрічі з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій, яка відбулася 23 квітня 2021 року в Клубі Кабінету Міністрів у Києві.

Глава Уряду зазначив, що згідно рекомендацій епідеміологів буде безпечніше для віруючих, якщо богослужіння з нагоди святкування Пасхи будуть проведені на відкритому повітрі. При цьому він нагадав про необхідність дотримання дистанції, передбаченої змінами до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року № 1236.

Проведення масових (культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних, наукових, освітніх, професійних тематичних та інших) заходів дозволяється за участю не більше однієї особи на 4 кв. метри площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі) або наповненістю залів не більше 50 % місць у кожному окремому залі.

Блаженніший Святослав, Головуючий у ВРЦіРО, подякував Прем’єр-міністру та МОЗ за врахування пропозицій Ради Церков, завдяки чому священнослужителі отримали право зробити профілактичне щеплення від інфекції COVID-19 під час другої черги вакцинації, яка вже розпочалася, в категорії соціальних працівників.

Глава УГКЦ нагадав про Звернення ВРЦіРО щодо початку процесу вакцинації від COVID-19 в Україні, в якому наголошується на тому, що “заборони вакцинації в наших канонічних нормах немає, оскільки це питання належить до компетенції фахівців-медиків”. При цьому Рада Церков виступає за те, щоб вакцинація здійснювалася на добровільній основі – без примусу, з можливістю вибору особою тої чи іншої вакцини та була доступною для всіх бажаючих.

Єпископ Баришівський Української Православної Церкви Віктор (Коцаба) підтримав пропозицію глави Уряду та запевнив, що УПЦ налаштована проводити Пасхальні богослужіння на відкритому повітрі.

У присутності низки міністрів і інших профільних урядовців учасники зустрічі також обговорили проблематику демографічної кризи та необхідності комплексної державної програми, спрямованої на практичну підтримку сімей, материнства і батьківства.

Крім цього, мова йшла про низку важливих для релігійних спільнот законопроєктів і ініціатив: про правове регулювання діяльності капеланів (військових, медичних, пенітенціарних), збереження постійного користування землею для релігійних організацій (стаття 92 Земельного кодексу України), забезпечення справедливих цін на природний газ та електроенергію для нормального функціонування релігійних громад та їхніх соціальних закладів, протидію домашньому насильству без просування гендерної ідеології.

Слід відзначити, що це вже четверта зустріч Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій за останній річний період.

Фоторепортаж - о. Андрій Сидор