descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

Всеукраїнська Рада Церков зустрілася зі спеціальним представником Ватикану

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій провела зустріч зі спеціальним представником Ватикану і Папи Римського кардиналом Крістофом Шенборном, архієпископом Віденським і примасом Австрії.

Захід відбувся 10 грудня 2014 року у Будинку Митрополита на території Національного заповідника «Софія Київська».

У своєму вступному слові Головуючий у ВРЦіРО патріарх Філарет відзначив, що візит представника Ватикану до України в такий важкий для нас час – знакова подія та є проявом солідарності з Україною, яка страждає від зовнішньої агресії.

За його словами, цей візит присвячений 25-літтю історичної зустрічі Папи Івана Павла ІІ з тогочасним очільником Радянського Союзу Михайлом Горбачовим, після якої розпочався процес лібералізації у відносинах Церкви і держави та Українська греко-католицька Церква вийшла з підпілля.

З часу зустрічі з Папою Іваном Павлом ІІ підчас його візиту в Україну в 2001 році, очільники Церков і релігійних організацій України більше не зустрічалися з представниками офіційного Ватикану на такому рівні.

Під час зустрічі Папський легат кардинал Шенборн обговорив з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій сучасні проблеми України, зокрема окупацію Криму та війну на Донбасі.

Папський легат був позитивно вражений зустріччю та проведеним обміном думками з релігійними лідерами. У своєму виступі він зазначив, що почув від Ради Церков консолідовану позицію щодо проблем в Україні та перекаже їх Папі Римському Франциску.

Кардинал Шенборн високо оцінив діяльність Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, як унікальної представницької міжконфесійної організації, яка не має аналогів в інших країнах світу.

Також до дискусій в рамках засідання долучилися радник Президента України Юрій Богуцький і директор Департаменту релігій і національностей Міністерства культури України Андрій Юраш.

Після засідання кардинал Крістофер Шенборн та представники Всеукраїнської Ради Церков поспілкувались з журналістами.