descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

Ювілей ВРЦіРО: 25 років міжконфесійної співпраці на благо України

Під гаслом "Ми всі рівні, ми всі різні та об’єднані заради спільного блага України" відбулося ювілейне засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, присвячене відзначенню 25-річчя її діяльності.

Урочистий захід відбувся під головуванням Блаженнішого Святослава, Отця і Глави УГКЦ та Головуючого у ВРЦіРО.

Перед початком засідання відбулася церемонія спецпогашення ювілейної поштової марки та конверту «25-річчя ВРЦіРО» за участі представника Укрпошти та релігійних діячів.

«Ми всі рівні, ми всі різні, однак об’єднані заради спільного блага України. Саме повага до наших відмінностей, що не становлять перешкод для співпраці, а навпаки є простором міжконфесійного і міжрелігійного діалогу, збереження релігійного та громадянського миру в нашій державі, дає можливість нам бути єдиним потужним голосом сумління громадянського суспільства України, який промовляє до державних інституцій та політичних сил і до світового співтовариства та міжнародних інституцій», – підкреслив Головуючий у ВРЦіРО Блаженніший Святослав.

Говорячи про досвід міжконфесійного порозуміння, який здобула Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій за 25 років своєї діяльності, Предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній додав:

«Добровільність і рівноправність участі в Раді, консенсус в ухваленні рішень, повага до ідентичності кожного з членів Ради, зосередження в першу чергу на тих питаннях, у яких провідники релігійних спільнот України можуть висловити спільну позицію – такими є базові цінності нашого об'єднання.»

Єпископ Баришівський Української Православної Церкви Віктор (Коцаба) відзначив, що принцип консенсусу допомагає ВРЦіРО приймати “збалансовані і виважені рішення”:

«ВРЦІРО протягом всіх років свого існування довела свою ефективність як в спокійні, так і в неспокійні часи розвитку нашої держави та становлення громадянського суспільства. Говорю про це тому, що наша Українська Православна Церква головувала в цій Раді в один із самих буремних періодів 2013-2014 років, і ми добре пам’ятаємо ті виважені доленосні рішення і звернення, які приймали разом спільно з усіма».

Фото: Іван Попович

Разом із главами конфесій у заході взяли участь Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков, Прем'єр-міністр Денис Шмигаль, міністри, парламентарі, представники місцевої влади та інші урядовці, а також представники дипломатичного корпусу. Зокрема до урочистостей долучилися посли Хорватії, Словаччини та Іспанії, а також представники посольств Польщі та Болгарії.

Голова Верховної Ради України висловив переконання, що як держава, так і церкви та релігійні організації мають шукати точки об’єднання для українського суспільства.

«Є багато всього, що робить нас різними та може роз’єднувати. Але необхідно спільними зусиллями шукати ті компроміси, досягнення, об’єднуючі моменти, які допоможуть зробити так, щоб Україна розвивалася, процвітала і була взірцем порозуміння і руху вперед», – підкреслив Дмитро Разумков.

Фото: Іван Попович

Водночас очільник Уряду побажав ВРЦіРО подальшого процвітання, визначних успіхів та розвитку соціальних та гуманітарних проектів на благо українського суспільства.

«Церкви та релігійні організації України відіграють помітну роль у житті українського суспільства, беруть активну участь у розв’язанні низки проблем. Консолідована позиція релігійної спільноти завжди відігравала важливу роль у формуванні та реалізації державної політики України у різних сферах її суспільного життя», — зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Серед присутніх також були політики, науковці та громадські діячі, які взаємодіють з ВРЦіРО. Серед них: Президент України 2014 – 2019 років Петро Порошенко, в. о. Президента України 2014 року Олександр Турчинов, колишні міністри, парламентарі та очільники центральних органів влади, якій свого часу внесли свій внесок у розвиток державно-церковних відносин в Україні.

За підсумками засідання ВРЦіРО оприлюднила Комюніке, в якому окреслила засади своєї діяльності, цінності та пріоритетні завдання. Завершився урочистий захід святковим прийняттям і спілкуванням у неформальній обстановці.

Нагадаємо, що 2021 року Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій відзначає 25-річчя свого заснування. Наукова конференція, яка відбулася 17 червня в стінах Київського національного університету імені Т. Шевченка, розпочала урочисте святкування ювілею.

Фоторепортаж: Андрій Сидор