descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

Києвом пройшла багатотисячна Хода на захист прав дітей і сімей

Біля 15 тисяч жителів і гостей Києва пройшлися центральними вулицями столиці, засвідчуючи цінність сім’ї, шлюбу як союзу чоловіка і жінки, життя кожної дитини.

8 червня 2019 року Всеукраїнська Хода на захист прав дітей і сімей зібрала громадян з різних куточків України та з різних церков і релігійних громад. Організатором заходу вже четвертий рік поспіль виступає Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій.

Перед початком Ходи у парку ім. Тараса Шевченка лунали спів та вітальні слова ведучих. Навколо були облаштовані фотозони, учасникам пропонувались капелюхи з логотипом заходу та безкоштовні пляшки з водою.

Після невеликого концерту та дивовижних свідоцтв про народження дітей, на сцену піднялись глави конфесій зі складу Ради Церков, щоб засвідчити свою єдність у захисті сімейних цінностей в Україні.

Михайло Паночко, старший єпископ Української Церкви християн віри євангельської, звернувся до присутніх від імені Ради Церков та озвучив цілі Ходи і актуальні проблеми, які державі та громадянському суспільству треба спільно вирішувати.

Після цього учасники Ходи взяти прапори України, яскраві транспаранти просімейних організацій та жовто-сині кульки, сформували колону та вирушили вулицею Хрещатик до площі Конституції біля парламенту України.

Попереду колони йшли представники ВРЦіРО – глави Церков і релігійних організацій. Цього року у Всеукраїнській Ході на захист прав дітей і сімей взяли участь посли Польщі, Хорватії, Іспанії та Мальтійського ордену, а також парламентарі та відомі політики, активісти просімейних організацій.

З гучномовців лунали пісні, присвячені батькам, подружжю, родинним стосункам та Україні. Час від часу до учасників Ходи і перехожих зверталися з короткими звернення представники духівництва.

Супроводжували учасників Ходи декілька поліцейських машин, які забезпечували безперешкодний прохід проїжджими частинами міста.

Кінцевою точкою маршруту стала площа Конституції, де після виступу музичної групи «Кана» зі словами настанови виступив Предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній. Згодом він запросив на сцену учасників Ходи для нагородження у різних номінаціях.

Голова Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн-баптистів Валерій Антонюк нагадав присутнім про ті виклики, перед якими сьогодні стоїть українське суспільство та інституція сім’ї загалом. Серед них він виділив наступні: відсутність державної сімейної політики з відповідним бюджетним фінансуванням на підтримку сімей і народжуваності, демографічна криза, заохочення до абортів у лікарнях і в інформаційному просторі, відсутність підтримки молодих сімей, комерційне сурогатне материнство.

Голова Оргкомітету Ходи та Головуючий у ВРЦіРО єпископ Віталій Кривицький під час своєї промови висловив щирі слова подяки Богу та всім учасникам Ходи, запропонувавши присутнім спільно помолитися молитвою «Отче наш». Після цього учасники Ходи приєднались до співу молитви за Україну, а в небо діти випустили білосніжних голубів. Далі присутні мали можливість насолоджуватись концертом, розвагами та спілкуванням один з одним.

“Дякую Богу за чудовий день! Дякую всім хто долучився до організації та участі у Всеукраїнській Ході за права дітей та сімей! Був радий бачити лідерів сімейних служінь, чотирьох іноземних послів, українських просімейних політиків, членів організацій, для яких сім’я, це не пусте слово. Нехай сьогоднішня подія стане ще одним кроком до того, щоб сім’ї в Україні були міцними й Богом благословенними!”, – підсумував Головуючий у ВРЦіРО єпископ Віталій Кривицький.