descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

Церкви продовжують роботу з протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

Національна рада з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу визнала позитивну роль, яку відіграють церкви і релігійні організації в профілактиці та протидії соціально-небезпечним хворобам.

Про це йшла мова під час засідання Національної ради 5 жовтня.

Священик УПЦ КП Сергій Дмитрієв, виконавчий секретар Комісії з питань соціального служіння Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, виступив на засіданні Національної ради з доповіддю на тему «Результати співпраці релігійних громад з організаціями, які реалізують гранти Глобального фонду в Україні: досягнення та перспективи».

За результатами доповіді Національна рада з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу одноголосно підтримала пропозиції, внесені представником Комісії ВРЦіРО, та прийняла таке рішення:

“Враховуючи важливу роль Церкви і релігійних організацій у питаннях забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, а також інших соціально небезпечних захворювань, їх діагностики, лікування, а також догляду та підтримки хворих рекомендувати обласним, Київській міській держаним адміністраціям увести до регіональних рад з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу та залучати до профілактичних програм і заходів священнослужителів та членів релігійних громад, які пройшли відповідну підготовку, організовану Всеукраїнською радою Церков і релігійних організацій”.

Як повідомив ІРС о. Сергій Дмитрієв, підготовка священнослужителів та членів релігійних громад у місті Києві здійснюється за підтримки громадської організації «ЕЛЕОС-УКРАЇНА» на базі Інституту епідеміології та інфекційних захворювань ім. Л. В. Громашевського НАМН України, а також у інших регіонах України.

Метою даного навчання є сприяння у подальшій роботі представників релігійних організацій у складі координаційних рад при обласних держаних адміністраціях, а також забезпечення можливості священнослужителям та членам релігійних громад надавати душпастирську опіку у медичних закладах людям, які мають важкі хронічні інфекційні захворювання (ВІЛ-інфекції/СНІД, хронічні гепатити,туберкульоз та інші).