descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

Солідарність Церков та релігійних організацій України в сфері медичної опіки

КИЇВ - 3 листопада 2008 року в Міністерстві охорони здоров’я України відбулась міжконфесійна нарада на тему: «Солідарність Церков та релігійних організацій України в сфері медичної опіки». Вона стала ще одним кроком у налагодженні співпраці МОЗ та Церков і релігійних організацій України у сфері медичної опіки.

В ході Наради було обговорено питання процесу формалізації державно-конфесійних стосунків у сфері медичної опіки, створення робочої групи з розробки спільної тратегії щодо захисту життя (звуження практики абортів), а також медичного капеланства на прикладі госпісів та імунопрофілактики населення.

Прагнучи до врегулювання засад взаємодії у справі гуманізації медичної опіки на основі поваги прав та гідності людини, традиційних духовних, морально-етичних та культурних цінностей, було висловлено пропозицію підписати Угоду про співпрацю між МОЗ України та Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій, для реалізації якої створити при Міністерстві Громадську раду з представників Церков і релігійних організацій України.

Слід нагадати, що це вже друга зустріч такого типу - перша пройшла у вересні цього року за участю міністра Василя Князевича і була присвячена питанню госпісної допомоги невиліковним хворим. За місяць, на початку грудня 2008 року, планується провести чергову нараду, яка буде присвячена питанням протидії епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні.