descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

Розпочала роботу Громадська рада при Міністерстві освіти і науки України

Відбулось установче засідання Громадської ради Міносвіти з питань співпраці з Церквами і релігійними організаціями

КИЇВ — 23 грудня 2008 року в приміщенні Міносвіти відбулось перше установче засідання Громадської ради з питань співпраці з Церквами і релігійними організаціями. Найголовнішим питанням цієї зустрічі стало обрання голови Громадської ради і його заступника.

Шляхом голосування головою Громадської ради було обрано народного депутата України Володимира Марущенка, а заступником голови - члена Ради директорів Української асоціації релігійної свободи, кандидата філософських наук Юрія Решетнікова.

Також було вирішено, що секретаря Громадьскої ради обиратимуть запринципом ротації – на кожне наступне засідання інша особа. Цього разуна найближчий період секретарем обрали уповноваженого представника відУГКЦ Оксану Сенчук.

Другою частиною зустрічі стало обговоренняпроекту діяльності Громадської ради на 2009 рік. Першими питаннями, надякими працюватиме Рада під час наступної зустрічі, 10 лютого наступногороку, будуть: пропозиції Церков і релігійних організацій щодо напрямківспівпраці Церков і релігійних організацій з Міносвіти та з місцевимиорганами управління освітою, а також розгляд ситуації, що склалася зрозвитком системи приватної освіти в Україні.

Протягом наступногороку Громадська рада розглядатиме питання про місце духовних навчальнихзакладів у системі національної освіти, пропозиції щодо галузевогостандарту зі спеціальності «Богослів’я» та внесення її до Класифікаторапрофесій, а також викладання курсів духовно-морального спрямування,друку підручників з цієї дисципліни та підготовки вчителів. Окремемісце у плані роботи Ради займає питання дотримання релігійноїтолерантності при проведенні навчально-виховного процесу, зокрема привикладанні курсів духовно-морального спрямування та релігієзнавства. Наразі проект плану діяльності Громадської ради проходить етапобговорення в окремих Церквах і релігійних організаціях, на наступномузасіданні відбудеться його затвердження.

«Ця Громадська рада, на нашу думку, має бути своєрідним локомотивом,який в першу чергу зможе позитивно лобіювати розроблення новихзаконодавчих актів», – сказав заступник Міністра освіти і науки УкраїниПавло Полянський.

Нагадаємо, що рішення про утворення при Міністерстві Громадської ради з питань співпраці з Церквами і релігійними організаціями було ухвалено за результатами зустрічі глав християнських Церков України з Міністром І.Вакарчуком 17 липня цього року.За матеріалами РІСУ