descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

Релігійні лідери закликають В.Януковича запровадити в Україні інститут військового духівництва

КИЇВ – 30 березня відбулося чергове засідання Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України.

Зустріч представників Церков відбулась під головуванням єпископа Михаїла (Колтуна), керівника Департаменту у справах душпастирства силових структур України Патріаршої Курії УГКЦ. Як повідомив Інститут релігійної свободи, учасники засідання приділили головну увагу питанню подальших кроків у напрямку запровадження в Україні інституту військового капеланства. За інформацією секретаря Ради Василя Хіміча (ВСОЕХБ) напередодні спільну позицію з цього приводу керівники Церков і релігійних організацій висловили у зверненні до Президента Віктора Януковича. Релігійні лідери зауважили: “Існуючий досвід у сфері військово-релігійного співробітництва, набутий в останні роки під час виконання військової служби представниками наших церков на території України та в миротворчих операціях …дає нам впевненість у можливості офіційного запровадження інституту військового духовенства в Україні”. “Серед певної частини посадовців побутує думка, що запровадження цього інституту суперечить статті 35 Конституції України щодо відокремлення Церкви від Держави. Але таке трактування повністю не відповідає духу Конституції України в частині дотримання прав і свобод громадян. Ідентичні положення існують в конституціях багатьох країн світу, що не заперечує існування в цих країнах військового капеланства”, – зауважили релігійні лідери України. Керівники конфесій також нагадали Главі держави про те, що Рада при Міноборони вивчила світовий досвід та підготувала проект Концепції душпастирської опіки у Збройних Силах України. “Вирішення цього питання могло би наблизити Україну до спільноти європейських країн, де питання забезпечення прав і свобод громадян є визначальними”, – підкреслюється у зверненні. Звернення до Президента України щодо запровадженні інституту військового капеланства підписали усі конфесії, що входять до складу Ради при Міноборони: Володимир (Сабодан) – предстоятель Української Православної Церкви (в єдності з Московським Патріархатом); Філарет (Денисенко) – предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату; Ігор (Возняк) – адміністратор Української Греко-Католицької Церкви; Станіслав Широкорадюк – архієпископ-митрополит Львівський Римсько-Католицької Церкви; Мефодій (Кудряков) – предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви; В’ячеслав Нестерук – голова Всеукраїнського Союзу Об’єднань євангельських християн – баптистів; Шейх Ахмед Тамім – голова Духовного управління мусульман України.

Аналогічні за змістом листи Рада у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України надіслала до керівників міністерств і відомств, на яких покладено виконання президентського доручення з цього питання.

2011.03.30_rada_mou1m.jpg

Під час засідання представники конфесій висловили заперечення позиції Міністерства юстиції України, на думку якого “запропонований підхід є помилковим” і суперечить Конституції України. Рада вирішила підготувати аргументовані пояснення своєї позиції та більш детально представити Уряду європейський та світовий досвід військового душпастирства. На завершення зустрічі члени Ради вирішили провести у Києві у вересні 2011 року міжнародну конференцію за участі військових капеланів, які звершують душпастирську опіку військовослужбовців у збройних силах країн Європи.