descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

Рада Церков обговорила з парламентарями формування сімейної політики в Україні

Відбулася зустріч Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з міжфракційним депутатським об’єднанням «Цінності. Гідність. Родина».

Чергове робоче засідання в цьому форматі відбулося 25 лютого 2021 року у приміщенні Патріаршої курії УГКЦ в Києві.

Народні депутати України обговорили разом із релігійними діячами необхідність формування державної сімейної політики, а також проблематику вакцинації, легалізації азартних ігор та сурогатного материнства.

«Це великий сором і біль України, коли жінки торгують своїм материнством, а українських дітей продають в різні країни світу. І наше законодавство є навіть гіршим, аніж в Таїланді, Індії та інших країнах, які ми колись називали країнами третього світу», – зазначив Головуючий у ВРЦіРО Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ висловив сподівання, що таким зустрічам законодавці отримуватимуть необхідну інформацію і підтримку від Всеукраїнської Ради Церков для того, щоб українські закони були фахово приготовані і були основані на моральному законі – на кодексі загальнолюдських цінностей.

Свої застереження щодо цього питання та пропозиції до державної сімейної політики озвучив Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба.

Учасники засідання обмінялися думками щодо початку вакцинації в Україні. Про особливості цього процесу розказав Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

«Дуже важливо, щоб Верховна Рада України інформувала суспільство про законотворчий процес, зокрема таку найбільш достойну довіри українського народу інституцію як Всеукраїнська Рада Церков. Ця інституція є унікальною, адже замість конфесійних суперечок, усі погоджуються працювати разом і мають можливість шукати розуміння кращого для України», – підкреслив співголова МФО народний депутат Святослав Юраш («Слуга народу»).

Від міжфракційного депутатського об’єднання у зустрічі взяли участь також народні депутати Мар’ян Заблоцький («Слуга народу»), Ірина Констанкевич («За майбутнє»), Олег Волошин («ОПЗЖ»), а також координатор об’єднання Олександр Васюк.

Всеукраїнську Раду Церков і релігійних організацій представляв Головуючий у ВРЦіРО, Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав, Старший єпископ Української Церкви християн віри євангельської Михайло Паночко, Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Православної Церкви України Євстратій, єпископ Римсько-Католицької Церкви Олександр Язловецький, Єпископ Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви Маркос Оганесян та представники Української Православної Церкви, Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн-баптистів, Церкви адвентистів сьомого дня, Української християнської євангельської церкви, Української євангельської церкви, Української лютеранської церкви, Німецької євангелічно-лютеранської церкви України, Об’єднання іудейських релігійних організацій України, Духовного управління мусульман України та Українського Біблійного товариства. У зустрічі також взяв участь голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць.

Такі зустрічі Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з міжфракційним об’єднанням «Цінності. Гідність. Родина» проводяться на регулярній основі – кожного місяця. Наступну зустріч заплановано провести в березні 2021 року.