descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

Прем'єр-міністр обговорив з Радою Церков актуальні питання співпраці

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк зустрівся з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Зустріч релігійних діячів та глави Уряду відбулася 16 вересня 2015 року у Митрополичому будинку Національного заповідника «Софія Київська».

Арсеній Яценюк висловив вдячність керівникам церков і релігійних організацій за активну участь у наданні соціальної та духовної допомоги громадянам у складні часи. “Дякую за ту велику справу, за духовну справу, яку ви зробили. Ви своїм словом, своєю молитвою і підтримкою дали можливість Україні вистояти”, – сказав він.

Говорячи про державно-церковні відносини, Прем’єр-міністр зазначив, що за останній рік у цій сфері зроблено значний поступ. Зокрема, нагадав він, Уряд прийняв рішення про створення капеланської служби у Збройних Силах України, яке ще планується розповсюдити на Національну гвардію, на інші військові підрозділи.

Арсеній Яценюк також нагадав, що Богослов'я нарешті, як і в усьому цивілізованому світі, визнано науковою дисципліною. “Це такий принциповий розрив з совєтчиною, як і повалення пам’ятників совєтським ідолам”, – переконаний глава Уряду.

Церковні ієрархи та релігійні лідери у своїх виступах наголошували, що вони не лише молитвою та словом, але й справами зміцнюють обороноздатність країни, бойовий дух її воїнів, надають велику допомогу найбільш незахищеним верствам населення, в тому числі вимушеним переселенцям і постраждалим внаслідок АТО.

Члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій висловили конкретні рекомендації, спрямовані як на гармонізацію державно-церковних відносин, так і на утвердження моральних цінностей, подолання корупції, розвиток економічного життя, покращення взаємин між громадянами України різних культурних і етнічних традицій.

Предстоятель УПЦ КП Патріарх Філарет відзначив: “Церква залишається зі своїм народом: як під час Майдану, так і у часи нинішньої визвольної війни”. Він розповів про церковні соціальні проекти, спрямовані на допомогу армії та знедоленим внаслідок російської агресії.

На необхідності спрощення процедури оформлення гуманітарних вантажів з-за кордону наголосив Старший пресвітер СВЦХЄВУ Василь Райчинець. За його словами, нинішні вимоги суттєво перешкоджають у направленні необхідних речей для армії, вимушених переселенців і постраждалих від АТО.

Голова ДУМУ муфтій Ахмед Тамім звернув увагу на проблеми мусульман. Зокрема, на необхідність врахування потреб переселенців з Криму – кримських-татар та інших громадян, толерантного ставлення до них у навчальних закладах, подолання багаторічних перепон з будівництвом мечетей та облаштуванням мусульманських кладовищ.

Митрофорний протоієрей УГКЦ о. Олекса Петрів запропонував для вирішення актуальних питань державно-конфесійних відносин скликати засідання Комісії з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій при Кабінеті Міністрів України. Її склад був оновлений у березні 2015 року, проте з жовтня 2012 року не проводилося жодного засідання цієї міжвідомчої Комісії.

Під час засідання не оминули увагою проблематику організації паломництва до Умані. Помічник Головного рабина Києва та України Геннадій Білорицький повідомив главу Уряду, що цього року кількість паломників-хасидів сягнула 30 тисяч, але через бездіяльність міської влади інфраструктура міста досі не може розвиватися для прийому такої кількості іноземних туристів. Водночас, за його словами, на цьому спекулюють деякі малочисельні радикали, які щоразу намагаються зірвати заходи з організації прийому паломників.

Арсеній Яценюк підкреслив, що Уряд “не допускав і не буде допускати використання релігійного і національного фактору проти України”. На його переконання, причиною економічного та соціального благополуччя є добре налагоджений внутрішній діалог, національна єдність”.

Наприкінці зустрічі Прем’єр-міністр зазначив, що “люди потребують і слова, і молитви, і підтримки. І, основне, люди потребують віри. І від кожного з нас, у першу чергу від вас, залежить, як ми будемо далі йти”.

Як повідомляв ІРС, під час зустрічі з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк виступив на захист сімейних цінностей.