descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

Премєр-міністр України Юлія Тимошенко провела зустріч з членами Ради

Заходи, Відбулась зустріч Премєр-міністра України Ю.Тимошенко з членами

КИЇВ - 11 квітня 2008 року у Будинку Уряду відбулась зустріч Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Під час зустрічі було наголошено на тому, що Уряд вирішуватиме проблемні питання функціонування церков та релігійних організацій в Україні.

За словами керівника Уряду, це стосується, насамперед, виділення землі під будівництво храмів, повернення релігійним організаціям у власність майна, зниження тарифів на споживання енергоносіїв, розв’язання соціальних проблем служителів церков.

За дорученням Прем’єр-міністра, вже найближчим часом церкви та релігійні організації споживатимуть природній газ за тарифами, встановленими для населення, а не підприємств, як це є сьогодні.

Як зазначила Юлія Тимошенко, Уряд поступово підвищуватиме пенсії священнослужителям. “Багато служителів церкви отримували пенсію у розмірі нижчому за прожитковий мінімум. З 1 квітня мінімальні розміри пенсійних виплат та допомог підвищено до рівня прожиткового мінімуму. Наступним кроком буде нарахування пенсій священнослужителям з урахуванням трудового стажу”, - зазначила Глава Уряду.

Юлія Тимошенко вважає, що релігійні організації мають право на повернення майна, яке перебуває не лише у державній власності, але й у комунальній. Для цього, на її думку, вже найближчим часом необхідно розробити та внести відповідні зміни до вітчизняного законодавства.

Юлія Тимошенко на зустрічі з представниками Церков Прем’єр-міністр переконана, що необхідно вводити елементи релігійного та духовного виховання в систему освіти в Україні. “Усі реформи починаються з духовного виховання та духовної освіти – без цього немає майбутнього”, - наголосила вона. При цьому, на думку керівника Уряду, слід врахувати світовий досвід.

Прем’єр-міністр доручила розглянути на одному з найближчих засідань Уряду проект Концепції взаємовідносин між релігійними організаціями та державою та передати його до Верховної Ради.

Окрім того, буде створено спільну постійну діючу комісію для вирішення проблемних питань функціонування церков, до складу якої увійдуть представники Уряду та релігійних організацій. На одному з наступних засідань Кабінету Міністрів буде затверджено склад цієї комісії та порядок її роботи, - сказала Юлія Тимошенко.

Прем’єр-міністр закликала представників Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій активно долучитися до розробки змін до Конституції України в частині забезпечення свободи віросповідань та діяльності релігійних організацій.

Юлія Тимошенко також звернулася з проханням до представників різних церков та конфесій помолитися за єдність українського політикума, за одностайність при розв’язанні ключових проблем країни.

Джерело: Урядовий Портал