descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

Представники влади, медзакладів та громадськості Криму розглянули роль конфесій у протидії ВІЛ/СНІДу

міжконфесійні, державно-церковні, ВІЛ/СНІД СЕВАСТОПОЛЬ – 27 квітня 2009 року у Севастополі відбувся міжконфесійний Круглий стіл на тему «Посилення ролі Церков та релігійних організацій м.Севастополь та АР Крим у профілактиці та контролі за епідемією ВІЛ/СНІД». Організаторами його виступили Комісія з питань соціального служіння Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, Міжконфесійний ресурсний центр з ВІЛ/СНІДу при благодійному фонді „Віра. Надія. Любов.” та представництво ЮНЕЙДС в Україні (програма ООН протидії епідемії СНІДу).

У Круглому столі взяли участь представники Церков і релігійних організацій м.Севастополя та Криму, представники закладів охорони здоров’я міста, відділів освіти та виконання покарань, представники громадських організацій. За словами виконавчого секретаря Комісії ВРЦіРО, священика Андрія Нагірняка: “не дивлячись на всі позитивні аспекти роботи, що її сьогодні здійснюють Церкви та релігійні організації, ми стоїмо перед низкою труднощів: координація та вироблення єдиного формату взаємодії громадських, державних організацій та конфесій; залучення представників Церков та релігійних організацій до роботи в обласних радах з питань запобігання поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу; ширше залучення Церков та релігійних організацій до організації та проведення заходів з питань ВІЛ/СНІДу, висвітлення такої діяльності Церков та релігійних організацій в ЗМІ.” Учасники Круглого столу дійшли згоди щодо необхідності представництва Церков та релігійних організацій у міській координаційній раді з питань ВІЛ/СНІДу. Було вирішено направити листи-звернення до керівництва Церков та релігійних організацій в регіоні, в яких учасники висловили своє переконання, що для подолання вкрай негативної тенденції поширення ВІЛ/СНІД та пов’язаних з цим проблем слід об’єднати зусилля Церков та релігійних організацій для вироблення єдиного формату міжконфесійної взаємодії та взаємодії конфесій з органами державної влади та місцевого самоврядування. Також було направлено лист до Севастопольської міської державної адміністрації та Севастопольської міської ради з проханням враховувати спільну позицію Церков та релігійних організацій зокрема щодо морально-етичних засад протидії епідемії ВІЛ/СНІД, сприяти залученню представників Церков та релігійних організацій на всіх етапах формування політики ефективної відповіді на епідемію – планування, впровадження, моніторингу і оцінки та у процесі прийняття рішень. Церкви та релігійні організації України виступають організаторами численних заходів і проектів, спрямованих на протидію ВІЛ/СНІДу в Україні: проведення конференцій, круглих столів та навчальних семінарів, створення реабілітаційних центрів, організація інформаційно-просвітницької роботи серед священнослужителів, молоді та дорослих, душпастирська опіка ВІЛ-інфікованих, в тому числі дітей та ув’язнених.

За матеріалами: Комісія ВРЦіРО з питань соціального служіння