descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

Представники конфесій обговорили результати зустрічі членів Ради з Прем’єр-міністром України

Заходи, Представники конфесій обговорили результати зустрічі членів Ради

КИЇВ – 15 квітня 2008 року відбулось позачергове засідання Секретаріату Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, яке було присвячено підбиттю підсумків зустрічі Прем'єр-міністра України Ю.Тимошенко з членами ВРЦіРО від 11.04.2008 року. Засідання пройшло під головуванням Виконавчого секретаря Всеукраїнського Союзу Об’єднань євангельських християн – баптистів Валерія Антонюка.

Члени Секретаріату Ради висловили думки щодо практичних аспектів взаємодії з Урядом у вирішенні проблемних питань, які були порушені під час зустрічі з Прем’єр-міністром України. За наслідками обговорення було вироблено пропозиції щодо функціонування постійно діючої комісії при Кабінеті Міністрів України з питань державно-церковних відносин та принципи формування її складу.

Учасники засідання схвально оцінили увагу виконавчої влади до проблем духовного виховання та освіти, необхідності зміцнення моральних засад суспільства, а також до питань несправедливого підвищення ціни на природний газ та плати за оренду земельних ділянок для Церков і релігійних організацій, проте підкреслили на необхідності скорішого вжиття практичних заходів у цій сфері. Зокрема, було прийнято рішення про підтримку законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України» (щодо права релігійних організацій на постійне користування земельною ділянкою) № 0973 від 23.11.2007 року, який був ухвалений парламентом у першому читанні та очікує остаточного розгляду народними депутатами.

Під час зустрічі представники Церков і релігійних організацій приділили увагу питанню остаточного доопрацювання Концепції державно-конфесійних відносин в Україні, який на їх думку має відбуватися у прозорий та публічний спосіб. Також було розпочато процес розробки пропозицій до конституційних положень у сфері свободи віросповідання та діяльності релігійних організацій.

У позачерговому засіданні Секретаріату Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій прийняли участь представники конфесій – членів Ради та запрошені експерти. По завершенню зустрічі учасники погодились з необхідністю проведення додаткових консультацій найближчим часом для опрацювання підготовлених пропозицій по порушених питаннях.