descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

Представники конфесій обговорили питання взаємодії з державою у вирішенні суспільних проблем

2 грудня 2008 року представники конфесій зустрілись для вирішення органі

Відбулось засідання Секретаріату Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій

КИЇВ – 2 грудня 2008 року представники конфесій зустрілись для вирішення організаційних питань підготовки чергового засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. За результатами засідання Секретаріату Ради, яке відбулось у приміщенні Канцелярії ВСОЄХБ, було сформовано порядок денний та підготовлені проекти документів, запропоновані до розгляду главами Церков і релігійних організацій на засіданні ВРЦіРО у середині грудня цього року.

Представники Церков і релігійних організацій обговорили актуальніпитання державно-конфесійних відносин, зокрема законодавчі ініціативи всфері поліпшення умов їх суспільно-важливої діяльності. Також учасникизасідання висловили думки відносно наявної проблеми землекористування,яка ускладнюється неоднозначною практикою застосування законодавчихположень щодо звільнення релігійних організацій від аукціонів (торгів)щодо набуття права на оренду земельних ділянок.

У зв’язку з цим члени Секретаріату ВРЦіРО вирішили спрямувати зверненнядо профільного парламентського Комітету з питань аграрної політики таземельних відносин з проханням вжити заходів для ухвалення у другомучитанні законопроекту № 0973 щодо відновлення права релігійнихорганізацій на постійне землекористування. Як було зауважено під часобговорення, цей законопроект ще у червні 2007 року був ухваленийВерховною Радою України у першому читанні, проте до тепер він жодногоразу не був поставлений на голосування у другому читанні для ухваленняу якості закону.

Крім цього учасники засідання проаналізували пропозиції щодовдосконалення чинної редакції Конституції України та розглянули проектидокументів, пов’язані зі спільними ініціативами Всеукраїнської РадиЦерков і релігійних організацій та Національної експертної комісіїУкраїни з питань захисту суспільної моралі. Представники конфесій такожобговорили практичні аспекти організації співпраці з Міністерствомохорони здоров'я України та висловили думки відносно заходів, яківідбулись у Києві з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом та Днясолідарності з ВІЛ-позитивними людьми.

У засіданні окрім членів Секретаріату ВРЦіРО взяли участь представникиДержавного комітету України у справах національностей та релігій таІнституту релігійної свободи.