descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

Члени ВРЦіРО на черговому засіданні ухвалили стратегічні рішення у сфері співпраці з державою

16 грудня 2008 року о 12:30 у Прес-центрі ІА «Укрінформ» відбудеться зас

КИЇВ – 16 грудня 2008 року у Прес-центрі національного інформаційного агентства «Укрінформ» під головуванням Голови Всеукраїнського Союзу об’єднань євангельських християн – баптистів В'ячеслава Нестерука відбулось чергове засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО), на якому було ухвалено стратегічні рішення про формалізацію співробітництва Церков і релігійних організацій з профільними органами державної влади у вирішенні актуальних проблем суспільства.

У засіданні взяв участь Міністр охорони здоров'я України Василь Князевич, який поінформував про ініціативи Міністерства відносно взаємодії з конфесіями у сферах захисту життя (звуження практики абортів),між МОЗ України та ВРЦіРО було підписано двосторонню Угоду про співробітництвоморально-етичної просвітницької діяльності серед медичних працівників, студентів медичних навчальних закладів та молоді, протидії епідеміям ВІЛ/СНІД та туберкульозу в Україні, запровадження медичного капеланства на прикладі госпісів тощо. З метою посилення співпраці між Міністерством охорони здоров'я України та Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій було підписано двосторонню Угоду про співробітництво, яка зокрема передбачає створення Громадської ради при МОЗ України з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями.

Окремим питанням порядку денного засідання було розглянуто ініціативу голови Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі Василя Костицького щодо налагодження взаємодії між ВРЦіРО та Національною комісією. Учасники засідання запропонували практичні кроки у сфері утвердження суспільної моралі в Україні, висловили думки щодо можливості співробітництва конфесій та представників Національної комісії на регіональному рівні.

голова Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі В.Костицький

За наслідками обговорення члени Ради ухвалили Спільне звернення до громадськості та Меморандум про співробітництво між Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій та Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі, які були підписані уповноваженими особами у присутності журналістів.

Також члени Ради обговорили стан державно-церковних відносин в України та заслухали інформацію про законодавчі ініціативи у цій сфері, надану головою Державного комітету України з питань національностей та релігій Олександром Саганом. Крім цього учасники засідання проаналізували стан виконання урядового доручення, яке було видане за результатами зустрічі членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з Прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко від 11.04.2008 року.

Під час засідання предстоятелі Церков і релігійних організацій ухвалили Звернення до Президента України В.Ющенка, Прем'єр-міністра України Ю.Тимошенко та голови Верховної Ради України В.Литвина з проханням вдосконалити окремі аспекти законодавчого регулювання їх суспільно-важливої діяльності. У зверненні наголошується на необхідності якнайшвидшого вирішення питань про відновлення права на постійне землекористування, звільнення від аукціонів з набуття права на оренду земельних ділянок та нерухомого майна державної та комунальної власності, зменшення ціни на природний газ до рівня тарифів як для населення, дозволити релігійним організаціям бути засновниками приватних навчальних закладів світського характеру різних форм та рівнів акредитації, тощо.

На при кінці засідання члени Ради обговорили пропозиції щодо змін до доповнень до чинного редакції Конституції України та висловили пропозиції щодо перспективних напрямків діяльності Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій у 2009 році. Наступним Головуючим у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій було визначено Об'єднання іудейських релігійних організацій України. Засідання Ради закінчилось спілкуванням під час фуршету у неформальній обстановці.