descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

Горпинчук В'ячеслав Володимирович

Головуючий у ВРЦіРО, єпископ Української Лютеранської Церкви

Українська Лютеранська Церква  

Лютеранські громади в Україні існували ще від часу Реформації. Вони були чисельні на Галичині, на Побужжі, на Волині, на Поділлі, на Брацлавщині та Київщині. Формально ж українське лютеранство, як окрема церковна спільнота, організувалося в 1925 році на території Галичини та Волині. 

З вторгненням радянських військ на західноукраїнські землі проти лютеран почалися репресії. По закінченні ІІ Світової війни інституційне життя Церкви в Україні повністю припинилося, а тривало лише в Західній Європі, США та Канаді, куди вдалося емігрувати частині вірян.

Відродження Церкви в Україні розпочалося 1993 року. На сьогодні УЛЦ складається з 26 релігійних організацій, серед яких 21 зареєстрована громада, 4 місії та 1 богословська семінарія.

Церква має 5 культових будівель, одну з яких держава повернула УЛЦ. У Церкві служать 17 пастирів з богословською освітою. УЛЦ має розвинене дияконське та благодійне служіння та виступила співзасновником Міжнародного благодійного фонду «Дар життя».

Контакти

Канцелярія УЛЦ: 01034, м. Київ, вул. Гончара 41-А, кв. 3 

Телефони: (+38 044) 234 08 04, 234 08 00

Е-пошта: vhorpynchuk@hotmail.com

Вебсайт: ukrlc.org

Фейсбук: єпископ В'ячеслав Горпинчук