descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

Віталій Кривицький

Єпископ Київсько-Житомирський Римсько-Католицької Церкви в Україні

Римсько-Католицька Церква в Україні

Католицька Церква латинського обряду офіційно присутня на території сучасної України вже від X століття, тобто, від часів Київської Русі. Вже тоді тут були присутні єпископи. 

Першим єпископським осідком був саме Київ (ХІ/ХІV ст.) У 1375 році була створена Галицька митрополія (у XV столітті єпископська кафедра з Галича була перенесена до Львова). Згодом повставали дієцезії у Луцьку, Кам’янці-Подільському та Житомирі. 

Радянська влада повністю ліквідувала структури РКЦ на території України. Місцями залишилися невеликі групи католиків, своєрідні анклави, які пережили період атеїзації. 

16 січня 1991 року папа Йоан Павло ІІ відновив структури Католицької Церкви в Україні, а 8 лютого 1992 року між Святим Престолом і Україною були встановлені дипломатичні відносини.

На сьогодні в Україні існує 7 дієцезій РКЦ: Київсько-Житомирська, Львівська архідієцезія, Луцька, Мукачівська, Кам’янець-Подільська, Харківсько-Запорізька та Одесько-Сімферопольська. Є 20 єпископів, з яких 15 діючих та 5 єпископів-емеритів.

РКЦ в Україні нараховує близько 1000 парафій та місій, більше як 200 монастирів, 5 вищих духовних семінарій, 3 інститути богословських наук, 4 загальноосвітні школи та низка благодійних організацій.

Контакти

Адреса: вул. Костьольна, 17, м. Київ, 01001

Телефони: +380442787519, +380961757603

Е-пошта: kanclerkzd@ukr.net

Вебсайт: kmc.media

Фейсбук: Єпископ Віталій Кривицький