descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

Серге Машевські

Єпископ Німецької євангелічно-лютеранської церкви України

Німецька євангелічно-лютеранська церква України

У 70-х роках ХVIII ст. на теренах України були засновані перші лютеранські громади, богослужіння вже проводилися у Києві, Єкатеринославлі (тепер – Дніпро) та Одесі. Членами приходів були не тільки переселенці з Західної Європи, але й нерідко місцеві жителі.

Після революції 1917 року та у роки сталінського терору Церква та її самобутні громади зазнали гонінь, а храми були відібрані. Але ж в різних місцях України збереглися невеликі групи віруючих, що збиралися у підпіллі для молитви та читання Біблії.

Після розпаду СРСР єпископ Калнінш з Ріги намагався об'єднати розрізнені групи віруючих у Лютеранську Церкву. Вже в січні 1992 року у Києві відбувся перший Синод, який поклав початок Німецької євангелічно-лютеранської церкви України. Її першими парафіями були громади Києва, Дніпра, Одеси та Львова. Нова відтворена Церква розуміє себе правонаступницею Церкви 1832 року та одночасно є самостійним єпископатом.

На сьогодні НЄЛЦУ об’єднує 30 зареєстрованих громад. Богослужіння проходять українською, російською та німецькою мовами (останньою – з перекладом).

Контакти

Канцелярія НЄЛЦУ: 65023, м. Одеса, вул. Новосельського 68

Телефон: (+38 048) 777 32 61, факс: 777 36 29

Е-пошта: office@delku.com.ua   

Вебсайт: delku.com.ua