В Україні налагоджено рівноправний діалог між Церквою і державою - учасники "круглого столу"

.

КИЇВ – Останніми роками в Україні завдяки діяльності створеної Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій відбувається пожвавлення рівностороннього і рівноправного діалогу між Церквою та державою. На цьому наголошували учасники прес-конференції, що відбулася 18 грудня в УКРІНФОРМі за підсумками засідання "круглого столу" на тему: "Державно-конфесійні відносини в Україні: вітчизняний та європейський досвід", що був організований Державним комітетом України у справах національностей та релігій.

 

Відкриваючи прес-конференцію, заступник голови Держкомнацрелігій Микола Новиченко зазначив, що цей діалог набув практичного характеру навіть на високому державному рівні. Про це, нагадав він, свідчить недавня зустріч Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко з членами Всеукраїнської Ради церков та релігійних організацій, яка надала цим відносинам нового імпульсу і стала основою "для подальших конкретних кроків".

Керівник секретаріату Верховного архієпископа Української греко-католицької церкви о. Олекса Петрів підкреслив, що велику роль у поглибленні діалогу відіграла також активізація викладання релігієзнавчих дисциплін у середній школі, особливо курсу "Християнська етика в українській культурі". Він висловив сподівання, що й "надалі цей предмет знаходитиме відповідний відгук серед державних чиновників, а його викладання поширюватиметься по всій Україні, і не тільки на факультативній основі".

Виконавчий директор Інституту релігійної свободи Максим Васін наголосив, що багато міністерств і відомств України співпрацюють із Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій задля забезпечення релігійних прав і свобод. "Одним з конкретних прикладів такої співпраці є зменшення тарифів на газ для церков – питання, що вже давно порушувалося в релігійному середовищі", – зазначив він.
 
 
Джерело: Укрінформ