Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій зосередить увагу на утвердженні моральності

.

2009.10.20_vrciro1s.jpgЄРУСАЛИМ-КИЇВВиїзне засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій у Державі Ізраїль завершилось 20 жовтня відвіданням представниками конфесій України єрусалимських святинь та визначних місць Святого міста. Вони оглянули стару частину Єрусалиму, яка до цього часу зберігає подих історії, помолились у Стіни плачу, відвідали Храм Гробу Господнього та Храм Різдва Христова. На завершення глави і представники Церков і релігійних організацій відвідали Яд ва-Шем – єврейський національний меморіал Катастрофи (Голокосту) і Героїзму.

 

По завершенні засідання в Єрусалимі  черга виконувати функції Головуючого у Раді перейшла до керуючого справами, відповідального за зовнішні зв’язки Римсько-Католицької Церкви в Україні єпископа Маркіяна Трофим’яка.

єпископ Маркіян Трофим'якКоментуючи для Інституту релігійної свободи результати засідання, єпископ Маркіян відзначив: “Вперше засідання Ради проходило так далеко від Києва, однак перебування на Святій Землі створило особливу атмосферу зустрічі глав Церков і релігійних організацій України. Ми досконало усвідомлювали те, що знаходимося на тій землі, де Ісус Христос ступав 2000 років тому, що надало натхнення для плідної роботи протягом засідання”.

Новий Головуючий у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій зауважив: “Ми бачимо, що діяльність Ради є потрібною, з її думкою рахуються, її позицію очікують почути”.
 
На запитання ІРС про плани Ради на майбутнє Маркіян Трофим’як відповів, що “Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій буде розвити співпрацю з Президентом та з Прем’єр-міністром України, особливо з профільними міністерствами та відомствами”, з якими конфесії можуть співробітничати у своїй суспільно-важливої діяльності. Він підкреслив, що “основною думкою, яка пролунала під час робочого засідання Ради в Єрусалимі, це необхідність зосередження уваги на проблемах утвердження моральності в українському суспільстві, котра дійсно є підставою всього”.
 
“Тому найближчі півроку Рада буде особливо акцентувати на аспектах моральності – тих, хто при владі, тих, хто прагне влади, і закликати до моральності тих, хто у тій чи інший спосіб впливає на долі людей. Зокрема мова йде про представників бізнесу та підприємців, щоб вони володіли своїм капіталом на принципах моралі та не робили кривди іншим”, – зауважив єпископ.
 
З метою більш повної уяви про результати цьогорічного засідання Інститут релігійної свободи на своєму сайті представив коментарі самих його учасників – членів делегації Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, які поділились своїми враженнями від поїздки на Святу Землю.