Громадська рада при Міносвіти з питань співпраці з релігійними організаціями провела засідання

.

КИЇВ – Громадська рада при Міністерстві освіти і науки України з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями 9 жовтня провела своє чергове засідання. На порядку денному стояв комплекс питань, пов’язаних із здобуттям богословської освіти, працевлаштуванням відповідних спеціалістів та актуальними проблеми викладання християнської етики в Україні.

 

Засідання відбулось у приміщенні Міносвіти під головуванням голови Громадської ради, народного депутата України Володимира Марущенка та голови Держкомнацрелігій Юрія Решетнікова.

Члени Громадської ради проаналізували стан виконання питань останнього засідання, що відбулось у червні 2009 року.

Учасники засідання ознайомились з інформацією представника Міністерства про стан справ з виробленням галузевого стандарту з теології (богослов’я). В обговоренні даного питання взяли участь також представники акредитованих державою вищих навчальних закладів, що функціонують під патронатом українських Церков, зокрема Українського католицького університету та Карпатського університету ім. Августина Волошина.

Представники Церков, органів влади та експерти детально розглянули актуальні питання, пов’язані з викладанням християнської етики в Україні та його навчально-методичного забезпечення. Учасники засідання також ознайомились з досвідом викладання предметів духовно-морального змісту у дошкільних навчальних закладах, який отримав схвальну оцінку присутніх. За результатами обговорення цих питань Громадська рада ухвалила низку рішень, спрямованих на покращення та розвиток цього процесу.

Під час розгляду питань порядку денного члени Громадської ради дійшли висновку про необхідність відновлення роботи міжконфесійної комісії для випрацювання оновленої єдиної загальнодержавної програми з предмету «Основи християнської етики».

У засіданні Громадської ради при Міносвіти з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями також взяли участь заступник Міністра освіти і науки України Павло Полянський, представники державних та конфесійних вищих навчальних закладів, Інституту релігійної свободи та провідні фахівці у галузі освіти.
 
 

Джерело: Інститут релігійної свободи, м.Київ