ВРЦіРО закликала Президента до реформи правосуддя і боротьби з корупцією

.

 
Члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій передали Президенту Порошенку листа, в якому закликали до встановлення справедливості, захисту традиційних цінностей українського народу і боротьби з корупцією. 

Обговорення цих питань відбулося під час зустрічі з Главою держави 23 квітня в Адміністрації Президента України.

Релігійні діячі, яким Президент надав можливість висловитися, піднімали питання про врегулювання законодавства, яке би сприяло духовній і соціальній діяльності віруючих, капеланському служінню. Члени Ради Церков наголосили на необхідності запровадження в Україні незалежного правосуддя та рішучої боротьби з корупцією,  а також звернулися про більший діалог Президента із суспільством. 

Петро Поршенко запевнив про його підтримку тих законопроектів,  про які сказали церковні діячі, а також запевнив їх про те, що вже розпочато наполегливу боротьбу з корупцією.

“Будучи невід'ємною частиною громадянського суспільства, ВРЦіРО прагне розбудовувати конструктивну співпрацю на партнерських засадах з органами державної влади задля того, щоб духовне і соціальне служіння віруючих було найбільш відчутним та ефективним для усього українського суспільства”, – наголошується у спільному листі членів Ради Церков. 
На їх переконання, особливо духовної та матеріальної підтримки зараз потребують воїни-захисники України та постраждалі від бойових дій на Сході країни, внутрішньо переміщені особи з Криму та Донбасу, а також інші нужденні верстви населення. 

Враховуючи поточну економічну ситуацію в Україні, на думку релігійних діячів, державна політика повинна бути соціально справедливою та під час проведення реформ не покладати надмірний фінансовий тягар на зубожілих громадян на фоні подекуди надмірних і невиправданих витрат на утримання державного апарату та привілейоване соціальне забезпечення для колишніх і теперішніх високопосадовців.

У листі Ради Церков наголошується, що також важливим є впровадження та неухильне дотримання принципів незалежності та справедливості під час реформування системи судочинства в Україні, щоб судді могли виносити правові рішення – без жодного політичного тиску чи впливу на них з боку інших гілок та центрів влади.

Відносно сімейної політики держави релігійні діячі закликали Главу держави зберегти в Конституції України норму про те, що шлюб є сімейним союзом між “жінкою і чоловіком” (стаття 51 чинної Конституції). 

Рада Церков також закликала відмовитися від ідеї легалізації в Україні зареєстрованого цивільного партнерства для різностатевих і одностатевих пар. З цією метою запропонувала переглянути План заходів з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року, затверджений розпорядженням Кабміну від 23.11.2015 року № 1393-р.

У відповідь Президент Порошенко запевнив членів ВРЦіРО, що в Україні не буде легалізовано одностатевих шлюбів. Глава держави подякував церквам за їхню працю і в Слові, і в гуманітарній сфері, а  також попросив усі українські церкви молитися за Україну, українських воїнів і за українську владу.

У листі Ради Церков окрім цього наведено перелік найбільш актуальних питань державно-конфесійних відносин.

Після зустрічі з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій 23 квітня Президент України доручив Міністерству оборони прискорити процес запровадження капеланської служби у Збройних Силах України.

Глава держави також доручив у взаємодії з представниками протестантських Церков підготувати проект указу щодо затвердження заходів із відзначення 500-річчя Реформації у 2017 році

Фото: president.gov.ua