Релігійні лідери закликають В.Януковича запровадити в Україні інститут військового духівництва

.

КИЇВ – 30 березня відбулося чергове засідання Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України.
 
Зустріч представників Церков відбулась під головуванням єпископа Михаїла (Колтуна), керівника Департаменту у справах душпастирства силових структур України Патріаршої Курії УГКЦ.

Як повідомив Інститут релігійної свободи, учасники засідання приділили головну увагу питанню подальших кроків у напрямку запровадження в Україні інституту військового капеланства.

За інформацією секретаря Ради Василя Хіміча (ВСОЕХБ) напередодні спільну позицію з цього приводу керівники Церков і релігійних організацій висловили у зверненні до Президента Віктора Януковича.

Релігійні лідери зауважили: “Існуючий досвід у сфері військово-релігійного співробітництва, набутий в останні роки під час виконання військової служби представниками наших церков на території України та в миротворчих операціях …дає нам впевненість у можливості офіційного запровадження інституту військового духовенства в Україні”.

“Серед певної частини посадовців побутує думка, що запровадження цього інституту суперечить статті 35 Конституції України щодо відокремлення Церкви від Держави. Але таке трактування повністю не відповідає духу Конституції України в частині дотримання прав і свобод громадян. Ідентичні положення існують в конституціях багатьох країн світу, що не заперечує існування в цих країнах військового капеланства”, – зауважили релігійні лідери України.
 
Керівники конфесій також нагадали Главі держави про те, що Рада при Міноборони вивчила світовий досвід та підготувала проект Концепції душпастирської опіки у Збройних Силах України.

“Вирішення цього питання могло би наблизити Україну до спільноти європейських країн, де питання забезпечення прав і свобод громадян є визначальними”, – підкреслюється у зверненні.
 
Звернення до Президента України щодо запровадженні інституту військового капеланства підписали усі конфесії, що входять до складу Ради при Міноборони:
  • Володимир (Сабодан) – предстоятель Української Православної Церкви (в єдності з Московським Патріархатом);
  • Філарет (Денисенко) – предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату;
  • Ігор (Возняк) – адміністратор Української Греко-Католицької Церкви;
  • Станіслав Широкорадюк – архієпископ-митрополит Львівський Римсько-Католицької Церкви;
  • Мефодій (Кудряков) – предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви;
  • В’ячеслав Нестерук – голова Всеукраїнського Союзу Об’єднань євангельських християн – баптистів;
  • Шейх Ахмед Тамім – голова Духовного управління мусульман України.

Аналогічні за змістом листи Рада у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України надіслала до керівників міністерств і відомств, на яких покладено виконання президентського доручення з цього питання.

2011.03.30_rada_mou1m.jpg

Під час засідання представники конфесій висловили заперечення позиції Міністерства юстиції України, на думку якого “запропонований підхід є помилковим” і суперечить Конституції України. Рада вирішила підготувати аргументовані пояснення своєї позиції та більш детально представити Уряду європейський та світовий досвід військового душпастирства.

На завершення зустрічі члени Ради вирішили провести у Києві у вересні 2011 року міжнародну конференцію за участі військових капеланів, які звершують душпастирську опіку військовослужбовців у збройних силах країн Європи.