Інформація про ВРЦіРО

.

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) була утворена у грудні 1996 року, як представницький міжконфесійний консультативно-дорадчий орган.

Мета ВРЦіРО – об’єднання зусиль Церков і релігійних організацій з духовного відродження України, координації міжцерковного діалогу як в Україні, так і за її межами, участі в розробці проектів нормативних актів з питань державно-конфесійних відносин, здійснення комплексних заходів добродійного характеру.

Рада функціонує на засадах рівності та рівноправ’я, поваги до внутрішніх настанов і традицій усіх діючих в рамках Конституцій України релігійних організацій і є незалежною від органів державної влади України, політичних партій, інших громадських формувань та їх керівних органів. 

Станом на початок 2012 року до складу ВРЦіРО входять 18 церков і релігійних організацій (та 1 міжцерковна релігійна організація), що разом представляють понад 95 % релігійної мережі та всі основні конфесії України: православного, греко-католицького, римсько-католицького та протестантського (євангельського) віросповідних напрямків християнства, а також основних віросповідань іудаїзму та ісламу.

Згідно Положення про ВРЦіРО, члени Ради головують на засіданнях почергово, що допомагає розподілити між конфесіями відповідальність за організацію роботи Секретаріату Ради та за здійснення поточної координації спільних дій у період між засіданнями.

Секретаріат ВРЦіРО, що складається з представників кожної конфесії, створено у 2005 році для попереднього опрацювання актуальних питань перед їх винесенням на засідання для розгляду членами Ради. Також у складі Ради функціонує Комісія з питань соціального служіння та Робоча група з питань реституції майна релігійних організацій.

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій підписала угоди про співробітництво з Міністерством охорони здоров’я України та Національною експертною комісією з питань захисту суспільної моралі (грудень 2008). Також ініціювала співробітництво з Міністерством освіти і науки України (липень 2008). При цих та інших міністерствах були утворені спеціальні громадські ради для діалогу та співробітництва держави з релігійними організаціями.

Протягом останніх років відбулися зустрічі Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з Президентом України – Віктором Януковичем (квітень 2013, березень і жовтень 2012, квітень 2011) та Віктором Ющенко (жовтень 2009, липень 2008, березень 2006), Прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко (липень 2009, квітень 2008), головою Верховної Ради України (квітень 2013, жовтень 2006), керівництвом профільних міністерств та парламентських фракцій, а також організовано низку конференцій і круглих столів.

З часом діяльність Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій сягнула також і міжнародного рівня.
 
У липні 2001 року з Радою зустрівся Папа Римський Іван Павло ІІ під час свого візиту в Україну. У жовтні 2009 року ВРЦіРО провела виїзне засідання в Єрусалимі, де зустрілась з Міністром закордонних справ та Міністром у справах релігій Держави Ізраїль.

У вересні 2011 року ВРЦіРО провела у Києві круглий стіл разом із президентом Європейської Народної партії Вілфредом Мартенсом. У жовтні того ж року відбулась зустріч керівників конфесій – членів Ради з послами та представниками посольств низки провідних іноземних держав, які несуть дипломатичну місію в Україні, зокрема США, Франції, Канади, Держави Ізраїль, Великої Британії, Німеччини, Польщі та Ватикану. 
 
У квітні 2012 року делегація Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій відвідала Канаду (Торонто, Оттава) та США (Вашингтон О.К., Нью-Йорк), де відбулись офіційні заходи в рамках програми вшанування спадку митрополита Андрея Шептицького. У березні 2013 року у Брюсселі делегація ВРЦіРО зустрілась із Європейським Комісаром з питань розширення і політики добросусідства паном Штефаном Фюле. 

 

 
СКЛАД

Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій

(за абеткою)

   

1. Всеукраїнський Союз Церков Євангельських християнбаптистів (ВСЦ ЄХБ) 

Антонюк Валерій Степанович – голова Союзу, старший єпископ 

 

2. Всеукраїнський Союз церков християн віри євангельської – п’ятидесятників (ВСЦ ХВЄП)

Паночко Михайло Степанович – президент Союзу, старший єпископ (Головуючий у ВРЦіРО з 29.11.2016 р.)

 

3. Духовне управління мусульман Криму (ДУМК)

 

4. Духовне управління мусульман України (ДУМУ)

Ахмед Тамім – голова ДУМУ, муфтій України

 

5. Закарпатська реформатська церква (ЗРЦ)

Зан-Фабіан Олександр Олександрович – глава Консисторії ЗРЦ, єпископ

 

6. Німецька євангелічно-лютеранська церква України (НЄЛЦУ)

Серге Машевські – єпископ НЄЛЦУ

 

7. Об’єднання іудейських релігійних організацій України (ОІРОУ)

Яків Дов Блайх – президент Об'єднання, Головний рабин м. Києва та України ОІРОУ

 

8. Римсько-Католицька Церква в Україні (РКЦ)

Мечислав Мокшицький  –  глава Конференції римсько-католицьких єпископів України, архиєпископ-митрополит Львівський

 

9. Союз вільних церков християн євангельської віри України (СВЦ ХЄВУ)

Райчинець Василь Федорович – старший пресвітер СВЦ ХВЄУ

 

10. Українська Автокефальна Православна Церква (УАПЦ)

Макарій (Малетич)предстоятель УАПЦ, митрополит 

 

11. Українське Біблійне Товариство (УБТ)

Комендант Григорій Іванович – президент УБТ

 

12. Українська Греко-Католицька Церква (УГКЦ)

Cвятослав (Шевчук) – верховний архієпископ УГКЦ

 

13. Українська єпархія Вірменської Апостольської Церкви (УЄ ВАЦ)

Маркос (Оганесян) – єпископ УЄ ВАЦ

 

14. Українська Лютеранська Церква (УЛЦ)

В’ячеслав Горпинчук – єпископ УЛЦ

 

15. Українська Православна Церква (УПЦ)

Онуфрій (Березовський) – предстоятель УПЦ, митрополит 

 

16. Українська Православна Церква Київського Патріархату (УПЦ КП)

Філарет (Денисенко) – предстоятель УПЦ КП, патріарх Київський і всієї Руси-України

 

17. Українська Уніонна Конференція Церкви адвентистів сьомого дня (УУК ЦАСД)

Носов Станіслав Вікторович – президент УУК ЦАСД

 

18. Українська Християнська Євангельська Церква (УХЄЦ)

Падун Леонід Миколайович – старший єпископ УХЄЦ

 

______________

Примітка: Членство Духовного центру мусульман України (Руслан Абдікєєв – голова ДЦМУ) призупинено з 24.01.2013 р. згідно рішення ВРЦіРО